10:15 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
DRV teatas Lääne eriteenistuste osalusest Zahhartšenko mõrvamisel

DRV teatas Lääne eriteenistuste osalusest Zahhartšenko mõrvamisel

© Sputnik / Игорь Маслов
Välisuudised
lühendatud link
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (9)
5022

Venemaa president Vladimir Putin nimetas Zahhartšenko mõrva alatuks, rõhutades, et need, kes valisid terrori tee, ei taha leida konfliktile rahumeelset lahendust.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Isehakanud Donetski Rahvavabariigi (DRV) peaministri kohusetäitja Deniss Pušilin ütles ajakirjanikele, et DRV juht Aleksandr Zahhartšenko mõrvati Lääne eriteenistuste abiga.

"Terroriakti korraldasid Ukraina julgeolekuteenistuse viienda osakonna töötajad. Eriteenistused tuvastasid lõhkeseadeldise analüüsiga viited kõrgtehnoloogilistele detailidele, mida Ukraina julgeolekuteenistus pole varem kasutanud. See lubab arvata, et terroriakt on toime pandud Lääne eriteenistuste abiga," ütles ja lisas, et Venemaa osutab terroriakti uurimisel kaasabi.

Pušilini sõnul on DRV õiguskaitseorganitel juba "ettekujutus, kes selle toime panid".

Aleksandr Zahhartšenko — tõeline rahvajuht>>

"Üks inimene on kinni peetud ja tema tunnistus andis toimunust hea ülevaate," selgitas vabariigi juhi ajutine kohusetäitja. Tema sõnul on kinnipeetu Ukraina julgeolekuteenistuse töötaja.

Venemaal ollakse nördinud EL-i reageeringust Zahhartšenko tapmisele
© Sputnik / Александр Полегенько

Donbassi Rahvavabariigi juhi mõrv

Aleksander Zahhartšenko mõrvati 31. augustil Donetski kesklinna kohvikus "Separ" toime pandud plahvatusega. Ta oli 42-aastane. Hukkus ka Zahhartšenko ihukaitsja.

DRV hädaolukordade ministeeriumi andmetel sai vigastada veel 11 inimest. DRV sissetulekute ja maksude minister Aleksandr Timofejev sai plahvatuses tõsiselt vigastada. Vabariigi ametiasutused tunnistasid juhtumi terroriaktiks. DRV parlament määras vabariigi juhi ajutiseks kohusetäitjaks Deniss Pušilini, kes seni oli DRV esindaja Minskis toimuvatel läbirääkimistel.

Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses>>

Venemaa president Vladimir Putin nimetas Zahhartšenko mõrva alatuks, rõhutades, et need, kes valisid terrori tee, ei taha leida konfliktile rahumeelset lahendust. Venemaa välisministeerium teatas, et Kiievi seotuses intsidendiga pole kahtlust. Venemaa uurimiskomitee alustas juhtunu kohta kriminaalmenetlust.

Teema:
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (9)
Tagid:
terroriakt, ihukaitsja, Aleksandr Zahhartšenko, Donetski RV, Ukraina

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26
 • APEC tippkotumine toimus Paapua Uus-Guinea pealinnas Port Moresbys

  Paapua Uus-Guineas toimunud Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi (inglise keeles Asia-Pacific Economic Cooperation, APEC – toim.) tippkohtumine lõppes esimest korda ajaloos ühisavalduseta. Mitmed meediaväljaanded nimetasid seda läbikukkumiseks.

  23