05:34 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
5020

USA president Donald Trump väidab, et "Venemaa sekkumise uurimine" on talle avaliku arvamuse küsitlustes 25 toetuspunkti maksma läinud.

TALLINN, 16. september — Sputnik. "Kuigi minu — meie – reitingunäitajad on head, sest majandus on ajaloo parim, oleksid nad ilma fabritseeritud "Vene nõiajahita" 25 punkti kõrgemad!" kirjutas Trump. 

Ta süüdistas eriprokurör Robert Muellerit ja demokraate "Vene küsimuse" kasutamises vabariiklaste kahjustamiseks novembrikuu vahevalimistel, teatab RIA Novosti.

Parteide toetust jälgiva saidi FiveThirtyEight küsitluste põhjal moodustab keskmine toetus Trumpi tegevusele 39,9%, samas kui tema toimingutele on vastu 53,7% ning ülejäänuil küsitletuist puudub ühene seisukoht.

Trumpi reiting esimese presidendi ametiaja vastavas etapis on madalam, kui ühelgi teisel ​​USA presidendil alates Harry Trumanist, kuigi Bill Clintonist, Ronald Reaganist ja Jimmy Carterist jääb ta maha vaid veidi.

Kui Trumpi toetus oleks 25 protsendipunkti võrra kõrgem, läheneks see George Bush vanema tasemele Lahesõja päevil ja George W. Bushile aasta pärast 11. septembri terrorirünnakuid 2001. aastal, Afganistani sõja taustal ja teise Iraagi sõja ettevalmistamise ajal.

Trump nimetas süüdistusi Venemaa "sekkumisest" väljamõeldiseks >>

Mueller uurib eeldatavat Trumpi ja Venemaa "kokkumängu" presidendivalimiste päevil. Kreml ja Valge Maja eitavad mistahes sidemete olemasolu tolleaegse Trumpi ja Moskva vahel.

Venemaa arvatava Ameerika valimistesse sekkumise uurimist viiakse läbi ka USA kongressi mõlemas kojas.

Seejuures ei ole suudetud esitada ühtegi tõendit "sekkumise" toimumise kohta, hoolimata asjaolust, et "juurdlus" kestab juba kauem kui aasta.

Venemaa on korduvalt esitatud süüdistusi eitanud ja presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "täiesti põhjendamatuiks."

Demokraadid korraldatavad USA 2018 vahevalimiste eel valimislehekülgede proovihäkkimise
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Venemaa välisminister Sergei Lavrov, kõneldes Venemaa väidetavast sekkumisest USA ja teiste riikide valimistesse, ütles, et puuduvad mingisugusedki süüdistusi kinnitavad faktid.

USA presidendi rahvusliku julgeoleku nõunik John Bolton ütles samuti, et sai Venemaa president Vladimir Putinilt kinnitused selle kohta, et Venemaa ei sekkunud valimitesse.

Putin teatas, et antud juhtumi näol on tegu sisemine võitlusega Ameerika Ühendriikides ja väljendas lootust uurimise lõpetamisele ja riikidevaheliste suhete paranemisele.

Samal teemal

Lavrov: "Kurja-Venemaa" kuvandi juurutamine USA-s
USA vandekohus tunnistas Manaforti süüdi maksu- ja pangapettustes
Tagid:
McCarthy, Demokraatlik partei, Venemaa sekkumine, sekkumine, nõiajaht, presidendivalimised, USA kongress, John Bolton, Robert Mueller, Bill Clinton, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Sergei Lavrov, Washington, USA, Venemaa

Peamised teemad