06:43 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
43 0 0

Briti politsei isoleeris pühapäeval pärast kahe inimese haigestumist restoranis osa Salisbury linnast, kus märtsis mürgitati närvimürgiga endine Briti-Vene topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Esmaspäeva hommikul teatas politsei, et miski ei viita sellele, et kaks linna restoranis haigestunud inimest puutusid kokku närvimürgiga Novitšok, vahendas ERR.

"Me saame nüüd kinnitada, et mitte miski ei viita sellele, et see aine on Novitšok," teatas politsei.

Korrakaitsjate sõnul on haiglas läbivaatusel 40. eluaastates mees ja 30. eluaastates naine.

"Inglanna õiendab häda" >>

Praegu pole selge, kas toime on pandud mõni kuritegu, teatas politsei ja lisas, et vahejuhtumit ei käsitleta enam tõsisena, kuid uurimistoimingud jätkuvad.

Mürgitamine Salisburys

4. märtsil mürgitati lähistel Salisburys endine GRU polkovnik Sergei Skripal ja tema tütar Julia. London süüdistas juhtunus Moskvat, kes kategooriliselt eitab kõiki süüdistusi.

Neljandal märtsil mürgitati Ühendkuningriigi suurima keemiarelvi uuriva kompleksi Porton Downi lähistel Salisburys sõjaväeluure endisest ohvitserist reetur Sergei Skripal ja tema tütar Julia.

Venemaa on korduvalt teinud ettepaneku vahejuhtumi ühise uurimise läbiviimiseks, kuid London on seda algatust eiranud ja keeldunud Skripalidele ligipääsu võimaldamisest. Peale selle on Venemaa välisministeerium süüdistanud Suurbritannia peaministrit valetamises: tema kinnitas, et mürk on valmistatud Venemaal, kuid Porton Downi laboris on see väide ümber lükatud.

5. septembril esitas London kahe "Skripalide mürgitamises kahtlustatava" isiku fotod kinnitades, et need on kaks GRU ohvitseri – Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov.

USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud>>

Aga nagu kahtlusalused ise intervjuus meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetajale Margarita Simonjanile rääkisid, käisid nad Suurbritannias turismireisil, ei ole seotud GRU-ga, tegelevad ettevõtlusega ja Skripalide kaasusega ei ole neil vähimatki seost.

Tagid:
mürgitamine, isoleerimine, tervis, politsei, restoran, Salisbury, Suurbritannia

Peamised teemad