10:18 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
12420

Venemaa "Uragan" ajas Briti meediale hirmu nahka. See on võimas relvasüsteem, kuigi pole kaugeltki uusim. Kuid Skripalide mürgitamisega seotud spionaažiepopöa järgmine peatükk osutus igati asjakohaseks.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Venemaa armee viimaste aastakümnete suurimad sõjaväeõppused avaldasid maailma üldsusele muljet. Ja ei saa kuidagi öelda, et see mulje olnuks nõrk. Või veel, sajad tuhanded sõjaväelased, kümned tuhanded ühingud sõjatehnikat, kaasa arvatud kõige kaasaegsemad relvasüsteemid, teatas RIA Novosti.

Läänes kommenteeriti õppusi erinevalt, kuid valdavaks oli arvamus, et Venemaa demonstreerib oma tugevust ja agressiivseid kavatsusi. Mõistagi oli ka neid, kes rõhutasid Moskva seaduslikku õigust oma sõdurite ja ohvitseride väljaõppe korraldamiseks oma territooriumil, kuid nende hääl sumbus "õige lähenemise" toetajate häältekoori. Kuni viimase ajani oli kõik sündsuse ja praegu kehtivate standardite piires ja siis läksid kaitsekorgid läbi. Huvitaval kombel just Briti ajakirjandusel, keset kipaka spionaažieepose uut peatükki, mis on seotud Skripalide isa ja tütre mürgitamisega.

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi

Lääne meedia korraldas Venemaa presidendile triumfi>>

Palju Tema Majesteedi videoklippe vaadanud ajakirjanikud reageerisid õudusega õppustel kasutatud reaktiivsuurtükiväesüsteemile "Uragan". Nende sõnul tardub seda relva vaadates "veri soontes". Kaadrid selle, kaks peaaegu kolmesajakilogrammilist raketti sekundis tulistava relvakompleksi tulelöökidest, nimetasid nad vered tarretamapanevaks.

Näete siis, kuidas mõjub propaganda mitte ainult selle tarbijatele, vaid ka loojatele. Kindlasti kujutlesid peene ja isegi aristokraatliku hingeeluga Briti ajakirjanikud, et "Uragani" võiks kasutada mitte ainult õppustel. Kusjuures praeguseid poliitilisi olusid arvestades! Ja neid tabas šokk. Kaasaegne farmakoloogia pakub väga tõhusaid antidepressante. Peaasi, doosiga mitte üle pakkuda.

Venemaa lähiajaloo suurimad sõjaväeõppused "Vostok-2018">>

Relvasüsteem "Uragan" on muidugi võimas relv, kuid ei saa öelda, et see oleks kõige kaasaegsem. Selle loomisest saadik on Venemaa kaitsetööstus kaugele edasi arenenud. Internetist võib selle kohta palju videosid leida. Briti ajakirjanikud saavad sellega raskusteta hakkama, kui nad selle eesmärgiks võtavad. Kuid nad peaksid enne seitse korda mõõtma, kui "lõigata", st otsima hakkavad. Nende praeguse reaktsiooni järgi otsustades on nende psühholoogiline ettevalmistus üsna nõrguke.

© Минобороны РФ
Uragan.

Sputnik Eesti teatas varem, et ligi 300 000 sõdurit, 36 000 tanki, soomustransportööri ja muud sõidukit, üle tuhande helikopteri, lennuki ja drooni osalesid manöövritel "Vostok-2018", millest said suurim õppus peale kuulsat NSV Liidu aegset "Zapad-81". Õppustele kaasati Hiina ja Mongoolia relvajõudude väeüksused.

Õppused toimusid 11.-17. septembrini ja neid juhatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu. Peamised manöövrid toimusid Ida sõjaväeringkonna, õhujõudude ja õhukaitse vägede polügoonidel, samuti Beringi ja Ohhoota merel ning Avatši ja Kronotski lahes.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
Uragan, Vostok-2018, meedia, Mongoolia, Hiina, Venemaa

Peamised teemad