13:28 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
4310

USA vähendab veelgi riiki vastuvõetavate pagulaste arvu, teatas esmaspäeval välisminister Mike Pompeo. Tema sõnul võetakse järgmisel aastal vastu kõige rohkem 30 000 pagulast, kui varem oli selleks arvuks 45 000.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Välisministri arvamusel on tegemist otsusega, mis on Ühendriikide riiklikes huvides, vahendas Pealinn viitega BNS-le. "Jätkame maailmas haavatavate inimeste abistamist. Samal ajal ei unusta me oma esmast ülesannet ehk ameeriklaste teenimist," ütles Pompeo.

USA valitsus kaitses vastuolulist piiripoliitikat >>

Ajalehe New York Timesi tõlgenduse kohaselt ütleb Pompeo, et pagulasi võetakse vähem, sest samal ajal on märkimisväärselt kasvanud USA piiridele saabuvate turvapaigataotlejate arv.

Välisministri info kohaselt käsitleb USA praegu 280 000 turvapaigataotlust ja varasemast on järjekorras veel 800 000 taotlust.

USA valitsus kaitses suve algul oma poliitikat keskameeriklastest vanemate eraldamisel oma lastest USA-Mehhiko piiril pärast ÜRO nõudmist sellise laste õigusi rikkuva tegevuse lõpetamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Perekondade lahutamine piiril on demokraatide vastuvõetud halbade seaduste süü. Piirijulgeolekuseadusi tuleks muuta, kuid demokraadid ei saa oma tööga hakkama," kirjutas Trump Twitteris.

Justiitsminister Jeff Sessions ütles, et "nulltolerantsi" poliitika on seaduslik ja vajalik selleks, et heidutada tuhandeid perekondi, kes iga kuu piiri ületavad ja asüüli paluvad.

Ühendriikide presidendi Donald Trumpi administratsioon teatas mullu detsembris, et USA lõpetab ÜRO migratsioonikokkuleppes osalemise, sest see on oma poliitikates ebajärjekindel ja vastuoluline, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA lõpetab ÜRO migratsioonikokkuleppes osalemise >>

"Me otsustame ise selle üle, kuidas on parem kaitsta meie piire ja keda me oma riiki lubame," ütles Ühendriikide suursaadik ÜRO juures Nikki Haley.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
migratsioonipoliitika, poliitika, piir, migrandid, pagulased, ÜRO, Välisministeerium, Mike Pompeo, USA

Peamised teemad