17:01 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
6520

Iisraelil puudub mingisugunegi vastutus Venemaa IL-20 huku eest Süürias, leiavad riigi kaitsejõud.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Iisraeli poole väitel olevat toimunus süüdi Damaskus, Iraan ja Liibanoni "Hezbollah", vahendab RIA Novosti.

Samas tunnistasid Iisraeli õhujõud lõpuks, et riigi lennuvägi pommitas eelmisel õhtul Süüria objekte. 

Märgiti, et Tel Aviv avaldab seoses hukkunud lenduritega omapoolset kaastunnet ja on valmis intsidendi uurimiseks Venemaale vajalikku teavet pakkuma.

Lisaks väidab Tsahal, et nad teavitasid oma Vene kolleege plaanitavast õhurünnakust.

"Iisraeli kaitsejõudude ja Venemaa armee vahel on konfliktisituatsioonide vältimise süsteem, mille osas riikide juhid omavahel kokku leppisid ja mis on end viimaste aastate jooksul korduvalt õigustanud. Seda süsteemi kasutati ka täna õhtul," öeldi avalduses.

IL-20 hukk

IL-20 kadus radariekraanidelt nelja Iisraeli hävitaja F-16 rünnaku ajal Latakia provintsis asuvaile objektidele. Samas piirkonnas asus ka Prantsuse fregatt "Auvergne".

Rünnak Süüria vastu toimus libaettekäändel >>

Side IL-20 meeskonnaga katkes kell 23:00, mil lennuk oli Vehemere kohal, umbes 35 kilomeetri kaugusel Süüria rannikust.

Seejuures ei hoiatanud Iisrael Venemaad kavandatud operatsioonist.

Ühtlasi tuletati meelde, et Moskva on korduvalt Tel Avivi Süüria ründamisest loobuma veennud, sest see on ohtlik ka Venemaa sõjaväelastele.

President Putin kommenteeris toimunut Ungari peaministri Viktor Orbaniga antud pressikonverentsi käigus:

"Kui inimesed surevad, eriti sellistes äärmuslikes oludes, on see alati tragöödia. See on tragöödia meie kõigi jaoks, riigi ja hukkunud seltsimeeste lähedaste jaoks," kirjeldas juhtunut Venemaa president.

Ühtlasi avaldas Putin langenute omastele kaastunnet.

Ta märkis ka, et Moskva suhtumise toimunusse võtab kokku Venemaa kaitseministeeriumi avaldus, mis on riigipeaga täielikult kooskõlastatud. President teatas, et 18.09 õhtuks on plaanitud telefonivestlus Iisraeli peaministriga.

"Mis puudutab vastumeetmeid, siis need on eelkõige suunatud meie sõjaväelastele ja meie Süüria Araabia Vabariigis asuvate rajatistele täiendava julgeoleku tagamisele.. Neid meetmeid märkavad kõik," lisas Putin.

Ministri andmetel seadsid Iisraeli piloodid end Vene lennuki taha varjates viimase Süüria õhutõrje löögi alla. Hukkus viisteist sõjaväelast.

Venemaa kaitseministeeriumi teates on kirjas: "Sergei Šoigu teatas oma Iisraeli kolleeg Avigdor Liebermanile, et Iisraeli õhujõudude vastutustundetu tegevuse tulemusena toimus tragöödia, milles hukkus 15 Vene sõdurit."

Šoigu kinnitas, et „Vene lennuki hukus ja meeskonna surmas on täielikult süüdi Iisraeli pool."

"IL-20 sooritas Idlibi de-eskalatsioonipiirkonna kohal luurelendu. Seda ära kasutades ründasid Iisraeli õhujõud samal ajal Süüria sihtmärke. Kõik spetsialistid mõistavad, et löök anti meie Il-20 varjust, eeldades, et Süüria õhutõrje selles suunas ei tulista," märkis armeekindral.

"Ministeerium on erinevaid kanaleid kasutades korduvalt Tel Avivi Süüria ründamisest loobuma veennud, kuna see ohustab ka Vene sõjaväelasi," lisas ta vestluses Liebermaniga, märkides, et Venemaa "jätab endale õiguse täiendavateks vastumeetmeteks."

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Venemaa kaitseministeerium: Süüria õhuväebaasi ründasid Iisraeli õhujõud
USA ründas Süüriat valge fosfori laengutega
Tagid:
Il-20, vastumeetmed, F-16, õhutõrje, kaitse, õhurünnak, seirelennuk, rünnak, katastroof, Avigdor Lieberman, Viktor Orban, Benjamin Netanyahu, Vladimir Putin, Sergei Šoigu, Latakia, Tel Aviv, Idlib, Iisrael, Prantsusmaa, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad