21:32 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
6010

Süüria terrorivõitlejad jätsid hiljuti vabastatud El Quneitra provintsis asuvas El-Bureika külas maha haigla, mis oli sisustatud kaasaegse meditsiinitehnikaga ja varustud ravimitega. Haigla anti üle kohalikele elanikele.

TALLINN, 19. september — Sputnik. Haiglas on antibiootikumid, valuvaigistid, vaktsiinid, muud ravimid, uued kirurgilised instrumendid, ultraheliseadmed, kaasaegne operatsiooniruum. Tubades on pehmed diivanid, hoones on keskküte. Kõik see oli mõeldud Süüria ametivõimude vastastele terrorivõitlejatele ja nende pereliikmetele, edastab RIA Novosti

Islamiriigi* relvaladudes avastati NATO relvi >>

"Vaadake, kui palju on siin importravimeid — Iisraelist, USA-st, Prantsusmaalt. Tavalistele süürlastele ei ole see kõik kättesaadav," ütles ajakirjanikele arst Fanitah Diran terroristide haigla apteeki uurides ja heebreakeelsete kirjadega tabletipakendit näidates.

"Selles eramus elas haigla peaarst. Terroristid ajasid ta majast välja ja tõid siia meditsiinitehnika ja lõpuks vahetasid ta välja. Ravimid, inventar ja meditsiiniinstrumendid hankisid neile välismaa sponsorid: Iisrael, Katar, Saudi Araabia, Türgi," ütles Diran.

Kohalik elanik Hssen Banua näitas ajakirjanikele terrorivõitlejate poolt maha jäetud suurepäraselt varustatud inglise numbrimärkide ja parempoolse rooliga kiirabiautot.

Prantsusmaal tuvastati 416 Islamiriigi* rahastajat >>

"Kui me mööda sõitsime, pöörasime kohe tähelepanu sellele erekollast värvi autole. Võitlejad jätsid selle siia maha ega püüdnudki seda kaasa viia. Ma ei saa öelda, et nad vedasid sellega oma haavatuid, kuid fakt jääb faktiks — transpordiga olid nad igatahes varustatud," ütles ta.

Islamiriigi relvalaos avastati uusimaid NATO relvi >>

Aprillis demonstreerisid Süüria võimud terroristidelt konfiskeeritud relvi, millest enamik oli toodetud NATO riikides. Samuti tutvustati terrorivõitlejate maa-alust baasi, kuhu oli sisustatud islamistide haigla ja kambrid, kus hoiti tsiviilisikutest pantvange. Kõik haiglas olevad ravimid ja meditsiinitehnika oli pakendite märgistuse põhjal otsustades toodetud USA-s ja Euroopas.

© RT
Islamiriigi* relvaladudes avastati NATO relvi
Tagid:
inventaar, meditsiinitehnika, seadmed, terrorism, meditsiin, ravimid, haigla, Prantsusmaa, USA, Süüria

Peamised teemad