03:57 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
8931

Iisraeli meedia kommenteeris Venemaa luurelennuki IL-20 allatulistamist Süüria Latakia provintsis, mis toimus Iisraeli õhujõudude operatsiooni käigus, tunnistades, et vähemalt osaliselt lasub vastutus ka Jeruusalemmal.

TALLINN, 19. september — Sputnik. Väljaande Haaretz autori arvates "võis intsident olla osaliselt põhjustatud Iisraeli (tahtlikult) hilinenud teavitamisest, samuti tervest reast teguritest, sealhulgas, võimalik, et Venemaa ja Süüria vahelise koordineerimise puudumisest. Väljaanne jõuab järeldusele, et Iisrael on tõenäoliselt lähitulevikus sunnitud piirama oma sõjalist tegevust Süürias ja "avalikult seletama, mis juhtus".

Venemaa kaitseministeerium: Il-20 hukus on süüdi Iisrael >>

Jerusalem Post märgib omakorda, et varem ei olnud Moskva retoorika Jeruusalemma suhtes pärast intsidente Iisraeli õhulöökidega nii karm. Väljaanne tunnistab, et versioon, nagu oleks Iisraeli õhujõud teadlikult kasutanud sõjakavalust Süüria õhutõrje eksitamiseks, võib olla tõenäoline, sest Vene poole telefoniline teavitamine eelseisvast õhulöögist toimus alles minut enne rünnaku algust, mis takistas Il-20 õigeaegset ümbersuunamist ohutusse piirkonda.

Jerusalem Post järeldab, et tragöödia tekitab Iisraelile probleeme, sest "habras tasakaal võib muutuda". Väljaande arvates annab Venemaa mõista, et vahejuhtum ei olnud eksitus, vaid Iisraeli Süüria vastu suunatud õhurünnakute otsene tagajärg.

Ajaleht Yediot Ahronot nimetab erinevalt mainitud väljaannetest väiteid Iisraeli tahtlikust provokatsioonist põhjendamatuteks ja süüdistab toimunus Süüria valitsusvägesid. Seejuures teevad väljaandele muret kuuldused Venemaa õhutõrjesüsteemide S-300 võimalikest tarnetest Süüriale, mis võib raskendada Iisraeli lennukite tegevust piirkonnas.

Venemaa luurelennuk Il-20 tulistati alla 18. septembri öösel Süüria Vahemere ranniku lähedal. Samal ajal ründasid neli Iisraeli F-16 hävitajat sihtmärke Süüria territooriumil Latakia provintsis (selles piirkonnas Hmeymimis asub Venemaa lennubaas).

Iisrael ründas õhust kümneid sihtmärke Süürias >>

Venemaa kaitseministeeriumi teatel lähenesid Iisraeli lennukid Il-20 varjus ja seadsid ta Süüria õhutõrjesüsteemide tulejoonele, mille tulemusena hävitati lennuk ja selle pardal olnud 15 sõjaväelast. Venemaa president Vladimir Putin nimetas juhtumit "juhuslike asjaolude traagiliseks kokkulangemiseks".

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
Il-20, allatulistamine, hukkunud, luurelennuk, meedia, õhujõud, kaitseministeerium, Latakia, Jeruusalemm, Iisrael, Süüria

Peamised teemad