05:14 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
60 0 0

Kõige suuremaks ja kulukamaks veaks USA ajaloos peab ametisolev president Donald Trump ameeriklaste vägede Lähis-Itta sisseviimist.

TALLINN, 20. september — Sputnik. Otsus vägede Lähis-Itta sisseviimiseks, mille langetas sajandi algul George Bushi administratsioon, osutus USA suurimaks veaks riigi ajaloos, leiab ametisolev president Domald Trump. Seda teatatas ta intervjuus Hill.TV-le, kirjutab RIA Novosti.

Ta rõhutas, et Lähis-Ida sõjaline kampaania on läinud USA eelarvele maksma seitse triljonit dollarit ja toonud kaasa arvukalt ohvreid.

"Meie vägede viimine Lähis-Itta, ütlen ma teile, oli riigi jaoks halb otsus," märkis Trump.

Samas olnuks tema sõnul president Barack Obama otsus ameeriklaste sõjaväekontingendi väljaviimiseks Lähis-Ida piirkonnast samuti väär. Vaatamata presidendi kriitikale Lähis-Ida kampaania aadressil jätkab USA Trumpi juhtimisel sõjalise kohaloleku suurendamist teistes piirkondades, sealhulgas Euroopa territooriumil. Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, näeb Trumpi poolt 13. augustil kinnitatud sõjaline eelarve 2019. aastaks ette kuue ja poole miljardi dollari eraldamist "sõjalisele kohalolekule Euroopas".

"Agressiivse Venemaa ohjeldamine" Vanas Maailmas, mille vajalikkusega Washington sääraseid kulutusi põhjendab, osutub eelarve põhjal otsustades palju odavamaks kui uued lennukid, laevad, raketid ja relvajõudude arvukuse suurendamine enam kui 15 000 sõduri, meremehe ja ohvitseri võrra. USA sõjalise eelarve kogumahuks 2019. aastal kujuneb umbes 717 miljardit dollarit.

Moskvast on korduvalt teatatud, et ei olda huvitatud NATO-ga vastasseisu süvendamisest ja on rõhutatud, et Venemaa ei tungi iialgi ühelegi alliansi riigile kallale. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul saadakse NATO-s suurepäraselt aru sellest, et mingisuguseid kellelegi kallale tungimise plaane Venemaa Föderatsioonil ei ole, ent müüti vene ohustkasutatakse selleks, et õigustada sõjalise kohaloleku suurendamist Venemaa piiride ääres.

Tagid:
viga, sõjaline, intervjuu, eelarve, sõjavägi, George H. W. Bush, Barack Obama, Donald Trump, Lähis-Ida, USA

Peamised teemad