21:06 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
6101

Poola telekanal Belsat vallandas sotsiaalvõrgustike halduri Ivan Shilo Poola presidendi Andrzej Duda ja USA presidendi Donald Trumpi foto pilkamise eest, teatab Jevropeiskaja Pravda.

TALLINN, 22. september — Sputnik. Märgitakse, et Shilo avaldas oma isiklikul Facebooki lehel foto kahe riigipea kohtumisest Valges Majas allkirjaga "vasakul — Poola president",edastab RIA Novosti.

Varem oli see foto saanud Poola kriitika ja pilgete objektiks. Fotol on jäädvustatud, kuidas kahe riigi juhid kirjutavad alla strateegilise koostöö kokkuleppele — Trump istub laua taga, Duda aga annab allkirja laua otsas kummargil püsti seistes. Poola presidendile heidetakse ette, et alandas nii iseennast, kui ka oma riiki. Seejuures tuuakse eeskujuks, kuidas toimus omal ajal näiteks Trumpi ja Kim Jong-uni memorandumi allkirjastamise tseremoonia, kus kaks riigipead istusid võrdses positsioonis laua ääres.

Samal päeval, kui foto avaldati, teatas Ivan Shilo, et on põhjuseid selgitamata vallandatud.

"Mind vallandati. Sõna lausumata eemaldati tööga seotud suhtlusvõrgustikest ja tühistati kõik kasutusõigused. Võib-olla kirjutan ma kõigest sellest kunagi pikemalt, võib-olla ka mitte, kuid olukord on nutune. Juhid ei peaks vabandama, kuid ka teiste vallandamine oma vigade pärast pole õige asi," kirjutas Shilo.

Hiljem ütles telekanali direktor Agnieszka Romaszewska-Guzy, et vallandamise põhjus oli presidendi üle tehtud kohatu nali. Tema sõnul on sõjalise koostöö leping USAga väga oluline Poola julgeoleku seisukohalt ja "see on üks väheseid teemasid, mille üle Belsati töötajad ei tohi nalja heita". Direktori ema töötab Poola presidendi nõunikuna.

Tagid:
Andrzej Duda, Donald Trump, Poola, USA

Peamised teemad