11:02 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Välisuudised
lühendatud link
6421

Ukraina elanikud harrastavad Venemaaga "rahvadiplomaatiat". Need sammud on alles kobavad ja tehakse sageli pimedas. Kuid millestki peab ju alustama...

Olga Bugrova, raadio Sputnik

Ukraina Hersoni sadamas arestitud Vene tankerit "Mechanic Pogodin" rammis mootorpaat "Krõm", mida toodeti NSV Liidus 1970-ndatel aastatel ja mis on hersonlaste seas endiselt armastatud. Pole teada, kas paadijuht soovis laeva pardasse tulla või teda lihtsalt Vene rannikuvetesse pukseerida.

Ukraina poliitikud käivad salaja Krimmis puhkamas >>

Esiteks toimus kõik täielikus pimeduses. Ja teiseks, nagu ekspertiis tuvastas, oli juht purupurjus. Ta jõudis vaid oma tagasihoidliku veesõiduki ninaga suure laeva keresse sõita, misjärel veetis öö kohalikus haiglas rohkeid vigastusi ravides.

Krimmi sild
© Sputnik / Виталий Тимкив

"Krõmi" ebaõnnestunud "rünnak" "Mechanic Pogodinile" pole ainuke Venemaa piiride lähedal toimunud intsident, mida soovi korral võiks hinnata Vene-vastaste meeleolude ilminguna Ukraina poolt. Kuid sellist soovi pole. Sest iga selline juhtum kipub olema mingi arusaamatus.

Nii tabasid Krimmi piirivalvurid septembri alguses Sivaši järvel kaks ukrainlasest röövpüüdjat. Neil õnnestus Venemaa rannikuvetest õngitseda kakskümmend kilogrammi vääriskala, olid pruugitud kangemast kraamist heas tujus ega varjanud oma laevukesel midagi – lubasid seda lahkesti uurida.

Ja teatasid isegi, et liikusid tahtlikult Krimmi ranniku poole, kus tahtsid väga luua "sõbralikke suhteid ja vahetada kogemusi Krimmi kaluritega". Mida nad pärast "täielikku kainenemist" ja enne kojusaatmist ütlesid, ei ole avaldatud. Kahju.

Ülemraada saadik mõistis Krimmi puhkuse järel poolsaare "lahkumise" põhjust >>

Paljugi, mida meie siin mõtleme! Näiteks: võib-olla ukrainlased on nüüd niimoodi maskeerunud? Teesklevad joobnut, lootes leebemat kohtlemist, sest kavandasid midagi ohtlikku Venemaale: võõrastes vetes kefaali püüda või halvimal juhul midagi Venemaale kuuluvat rammida.

Aga ei, on hoopis parem vastus. Need kõik on rahvadiplomaatia ilmingud. Tegelikult. Mis siis, et alles pimeduses ja purjus peaga. Kuid millestki peab ju alustama!..

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
mootorpaat, paadijuht, viin, poliitika, joobes, purjus, ühiskond, Mechanic Pogodin, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad