13:19 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
5602

Islamiriik* tahab luua "kalifaadi" Kesk-Aasias, ütles SRÜ terrorismivastase võitluse keskuse juht, politsei kindralpolkovnik Andrei Novikov. Terroriaktide oht Kesk-Aasias ja SRÜ riikides on aina tugevnenud ja omandanud püsiva iseloomu.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Islamiriik* tahab luua "kalifaadi" Kesk-Aasias, ütles SRÜ terrorismivastase võitluse keskuse juht, politsei kindralpolkovnik Andrei Novikov õppuste Issõk-Kul-Antiterror-2018 raames läbi viidud SRÜ riikide eriteenistuste ja terrorismivastase võitluse osakondade juhtide kohtumisel, vahendas RIA Novosti.

FSB vahistas Ukraina eriteenistuses töötanud ISIS*-e liikme >>

Novikovi sõnul üritavad terrorirühmitused aktiveerida piirkonnas eksisteerivaid "uinuvas olekus" džamaate (rakukesi — toim.). Kõrgõzstani asepeaminister Zhenish Razakov märkis omakorda, et terroriaktide oht Kesk-Aasias ja SRÜ riikides on aina tugevnenud ja omandanud püsiva iseloomu.

Eriti murettekitav on asjaolu, et terroristid üritavad tungida piirkonda Afganistani põhjaosast, et siin olukorda destabiliseerida, lisas ta. Juuni lõpus teatas Venemaa Föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) direktori asetäitja ja rahvusliku terrorismivastase võitluse komitee juht Igor Sirotkin, et vaatamata kaotusetele jätkab Islamiriik* kogu maailmas levikut ja on endiselt tõsiseks ohuks.

Strateegilise planeerimise instituudi direktor ja poliitikateaduste doktor, professor Aleksander Gussevi sõnul ulatuvad "Islamiriigi kombitsad" Lähis-Ida ja Kesk-Aasia piirkonnas igale poole.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
terroristid, terrorism, FSB, SRÜ, ISIS, Igor Sirotkin, Andrei Novikov, Kesk-Aasia, Lähis-Ida, Afganistan

Peamised teemad