02:49 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Välisuudised
lühendatud link
29 0 0

USA riigisekretär Mike Pompeo teatas, et Venemaa ei too kasu Ukrainale ega Süüriale. Miks peaks Moskva Washingtonile mingit kasu tooma, ta muuseas ei seletanud.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Venemaast pole mingit kasu – ei Ukrainale ega Süüriale, on USA riigisekretär Mike Pompeo veendunud. Seda teatas ta intervjuus telekanalile NBC. Teesi pakkus välja saatejuht, kuid Pompeo kinnitas seda õhinal, märkides, et ehkki riikidel on ühiseid huvisid, on Venemaa ikkagi kasutuks osutunud.

USA tunnistas, et ei suuda peatada miljardite voolu Venemaale >>

Hämmastav, mispärast Venemaa USA-le kasu ei too? Mis siis on juhtunud? Ameeriklased on ometi harjunud, et kõik käin nende heaks – näiteks võivad nende soovi kohaselt sõjad alata ja kellegi suhted katkeda. Nüüd aga järsku on ühepooluseline maailm ohtu sattunud.

Hiina pole kaubandussanktsioonide surve all murdunud, isegi Euroopa seisab vastu USA katsetele Nord Stream 2 sulgeda, Venemaast ga pole üldse midagi rääkida – tema orienteerub mitte ameeriklaste, vaid oma isiklikele huvidele ja hävitab Süürias terroriste, keda ameeriklased on kaua ja hoolega püüdnud esitleda lihtsalt opositsioonina. Ja kasu USA-le ei too ta muidugi üldse mitte.

Et Washington rahul oleks, oleks tulnud nähtavasti terroriste toetada ja Bashar al-Assad troonilt tõugata. Aga nagu juba ilmnenud, on Venemaa jaoks tema isiklikud huvid ja tema liitlaste huvid palju tähtsamad USA soovidest. Sellest pole midagi välja tulnud.

Katsed on olnud muidugi omapärased: Venemaad on juba nimetatud üheks peamiseks ohuks Ameerika Ühendriikidele, hiljuti kanti ta koos Hiinaga küberohtude nimistusse, ümbritseti sanktsioonide paketiga – kusjuures mitte ainult Venemaa, vaid ka need, kes tahavad temaga koostööd teha.

Saatejuht aga, kes Pompeoga vestles, tegi järelduse, et president mängib selles olukorras head ning riigisekretär halba politseinikku. Pompeo, muide, sellega ei nõustunud, märkides, et kõik lihtsalt püüavad kaitsta Ameerikat.

EL loob mehhanismi USA Iraani-vastaste sanktsioonide vältimiseks >>

Ent on ilmselge, et Venemaad on USA poliitikutele vägagi vaja – ilma avaldusteta Moskva suhtes Ameerika Ühendriikides praegu karjääri üles ei ehita.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
kasu, poliitika, majandus, sanktsioonid, Nord Stream 2, Mike Pompeo, Hiina, USA, Ukraina, Venemaa, Süüria

Peamised teemad