14:25 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
28 0 0

Briti ajaleht kinnitab, on Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamises kolmandaks kahtlusaluseks samuti GRU kaastöötaja, tema nime ei nimetata.

TALLINN, 28. september — Sputnik. Suurbritannia eriteenistused ja politsei terrorismivastane allüksus tuvastasid kolmanda isiku, keda kahtlustatakse endise GRU polkovniku Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamises Salisburys, teatas The Telegraph.

Nagu ajaleht kinnitab, on kolmandaks kahtlusaluseks samuti GRU kaastöötaja, tema nime ei nimetata, edastab RIA Novosti. Väljaanne kirjutab, et ta käis Salisburys, et koguda luureinfot Petrovi ja Boširovi jaoks. Eelkõige koostas mees selle põiktänava plaani, kus Skripal elas, ja selgitas välja, millisest uksest ta sisse-välja käib.

Briti meedia pajatas puhastajatest Skripalide asjus, illustreeriv foto
© Sputnik / Алекс Макнотон

Zahharova hinnang spekulatsioonidele "GRU polkovnikust" Boširov-Tšepigast>>

Kolmapäeval teatas Suurbritannia veebileht Bellingcat, et Londoni poolt mürgitamisel osalemises kahtlustatav Ruslan Boširov "on tegelikult GRU polkovnik nimega Anatoli Tšepiga. Välisministeeriumis nimetati seda tühjalt õhkuvisatud väiteks.

"Tõendeid ei ole – vastavalt siis jätkatakse infokampaaniat, mille peamiseks eesmärgiks on juhtida tähelepanu kõrvale põhiküsimuselt: "Mis juhtus Salisburys?" kirjutas Facebookis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Portaal on varemgi avaldanud infot, mis pole pole kinnitust leidnud. Eeskätt teatati, et "Föderaalse Migratsiooniteenistuse andmebaasi kohaselt" töötasid Petrov ja Boširov luureteenistuses.

Kaval plaan kukkus läbi: GRU ei suutnud Suurbritanniat päästa>>

"Miskipärast on Bellingcatil kergem ühe ööga "Föderaalse Migratsiooniameti andmebaasi sisse murda" kui hankida kasvõi üksainus tõend Petrovi ja Boširovi "kaasatusest" mürgitamisse," kommenteeris diplomaat seda kirjutist.

Kreml lülitas Venemaaga võitluse spetsialisti mobiiltelefoni välja
© Sputnik / Дружинин/Денисов/Пресс-служба президента РФ

Skripalide kaasus

Neljandal märtsil mürgitati Salisburys endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis vallandas ulatusliku rahvusvahelise skandaali: Londonis kiirustati otsemaid selles Venemaad süüdistama.

Moskva on korduvalt teinud ettepaneku korraldada ühisjuurdlus, kuid Suurbritannia on seda algatust eiranud. Ühtlasi on Venemaa välisministeerium süüdistanud Theresa Mayd valetamises: ta kinnitas, et mürk oli valmistatud Venemaal, kuid Porton Downi laboris lükati see väide ümber.

"Inglanna õiendab häda">>

Hiljem esitles London kahe "kahtlusaluse" fotosid, kinnitades, et tegemist on GRU ohvitseride Aleksandr Petrovi ja Ruslan Boširoviga. Mehed ise ütlesid intervjuus Sputniku ja RT peatoimetajale Margarita Simonjanile, et käisid Suurbritannias turistidena ega ole seotud eriteenistustega.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
Porton Down, GRU, Ruslan Boširov, Aleksandr Petrov, Maria Zahharova, Sergei Skripal, London, Suurbritannia, Salisbury

Peamised teemad