01:26 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Välisuudised
lühendatud link
48 0 0

Suurbritannia on valmis pakkuma eluaset organistasiooni Valged Kiivrid osalistele ja nende pereliikmetele. Juhul kui (täpsemalt, siis, kui) see teoks saab, on esimene, mis sammu edasi astub, briti filmikunst.

Aleksei Timofejev, raadio Sputnik

Suurbritannia välisminister Jeremy Hunt nimetab Valgete Kiivrite aktiviste tänapäeva sangariteks. Hunt ütleb: "Meil on hea meel, et esimesed Valged Kiivrid kolivad Suurbritanniasse."

Lääs evakueeris "terroristliku Hollywoodi" — et see venelaste kätte ei satuks >>

Minister ei täpsusta, keda ta asesõna "meie" all silmas peab – kas oma perekonda, oma käealust ametkonda, Suurbritannia valitsust või kõiki kuningriigi elanikke. Ilmselgelt on Jeremy Hunt kursis sellega, et Migratsiooni Konsultatiivkomitee soovitas kuningriigil pärast Brexitit piirata odava tööjõu sissevoolu EL-ist.

Komitee aruandes on öeldud, et Suurbritannia peab hakkama ahvatlema keskmise ja kõrgepalgalisi sisserändajaid kogu maailmast. Selle sõnastuse alla Valged Kiivrid just mahuvadki.

Nende töö põhjal otsustades on tegemist tõeliste professionaalidega. Oskavad rakendada eelarvet, teha kombineeritud võtetega keerulisi lavastusi. Ühesõnaga, lausa leid, aga mitte migrandid.

Juhul kui (täpsemini, siis, kui) Valged Kiivrid saavad Suurbritannia alamaiks, on esimene, mis sammu edasi astub – briti filmikunst.

"Kinomehed" valgekiivrite seast võivad raskusteta vändata detektiiviloo, mis põhineb "tegelikel" sündmustel: "Suur segadus Salisburys ehk Kõuts, kes teadis liiga palju". Petrovi rollis Jason Statham ning Boširovi rollis Daniel Craig. Viiulit mängivad Skripalid. Kõutsiks on Benedict Cumberbatch.

Kõik saab olema väga tõepärane, on ju Valgetel Kiivritel rohkesti kogemust lavastatud võteteks nimelt keemiarelva "kasutamisega". Arvestage, et Oscar on brittidel juba taskus. Ainult et kui Valged Kiivrid asuvad Suurbritannias filmi tegema, siis kes hakkab siis Süürias libakaadreid üles võtma? Kes hakkab provokatsioone ette valmistama?

Vähemasti Oscar jääb kätte — Valged Kiivrid on USA rahast ilma jäänud >>

Teisalt võib Suurbritannia välisministeerium käivitada terve kampaania provokaatorite naturaliseerimiseks. Tahad saada kuningriigi alalamaks – vänta valmis libaklipp. Huvilised põnnama ei löö.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
filmikunst, lavastus, keemiarelv, migrandid, Valged kiivrid, Oscar, Jeremy Hunt, Suurbritannia, Süüria

Peamised teemad