14:26 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Välisuudised
lühendatud link
2410

Noored, kes astuvad Venemaa luureteenistusse, ei kahetse seda kunagu, sest seal saab kõige paremini ennast teostada, leiab Venemaa Välisluureteenistuse direktor Sergei Narõškin.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Kolmapäeval, 3. oktoobril tähistatkse Välisluure Akadeemia loomise 80. aasta juubelit. Tegemist on kõrgema õppeasutusega, mis valmistab ette töötajaid Venemaa Välisluureteenistuse operatiivkoosseisu jaoks, edastab RIA Novosti.

"Ma käin töökohustuste korras akadeemias ja suhtlen üliõpilastega mitmetel põhjustel: kohtun esmakursuslastega – nendega, kes alles asuvad õppima, ja ulatan lõpetajatele diplomid," ütles Narõškin telekanalile Zvezda antud intervjuus, millest väljavõtteid vahendatakse Venemaa Välisluureteenistuse pressiteates.

Saksa ajakiri: Skripal töötas kuni 2017. aastani nelja NATO riigi luureteenistuses>>

"Tahan öelda, et noored inimesed, kes on selle tegevusvaldkonna oma elukutseks valinud, toimisid täiesti õigesti. Nad ei kahetse seda kunagi, sest nad on valinud kõige mehisena elukutse, kus saab ennast teostada kõige paremal moel," lisas välisluureteenistuse direktor.

Narõškini sõnul ei ole põhimõttelist vahet NSVL-i Punalipulise KGB instituudi ja Välisluure Akadeemia vilistlaste vahel.

"Peamiseks akadeemiasse astumise ja välisluureteenistuses töötamise motiiviks on partiotism. Tuline soov teenida oma kodumaad, oma kodanikke. Nii oli varem ja nõnda on jäänud ka täna," nentis Narõškin.

"Inglanna õiendab häda">>

Tagid:
Välisluure Akadeemia, NSVL, KGB, luure, Venemaa

Peamised teemad