22:17 21. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Soome president Sauli Niinistö

Soome president istus raamatumessil trepi peal

© AFP 2019 / Antti Aimo-Koivisto
Välisuudised
lühendatud link
3530

Palju on räägitud Tarja Halonenist, kel oli komme käia presidendina ilma turvameheta Eestis Rakvere turu peal sisseoste tegemas. Nüüd istus president Sauli Niinistö Turu raamatumessil rahva seas trepi peal.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Erinevalt USA-st, Põhja-Koreast ja Eestist, kus presidentidel käivad ees ja taga turvameeste armeed ning uhked korteežid, on Soome president nagu tavaline inimene, edastab portaal Eestinen.

Sotsiaalmeedias avaldatud pildil on näha, kuidas presidendile pole istekohta jagunud ja ta istub Turu messikeskuse trepil teiste inimeste seas. Samal ajal osales saalis võrdõiguslikkuse teemalisel arutelul tema abikaasa Jenni Haukio.

Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane >>

Pildi all kommentaarides on öeldud, et selline asi pole võimalik mitte kusagil mujal maailmas. Soomlased võivad oma presidendi üle uhkust tunda.

Ühtlasi avaldati heameelt selle üle, et Soome on maa, kus president saab olla koos oma rahvaga, olla üks rahva hulgast.Ühtlasi avaldati heameelt selle üle, et Soome on maa, kus president saab olla koos oma rahvaga, olla üks rahva hulgast.

Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane

NATO-liikmesuse taotlemine sobiks 35 protsendile soomlastest, kui president Sauli Niinistö peaks seda Soome julgeolekule vajalikuks, on öeldud augustis avaldatud arvamusuuringus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Soome president ütles juunikuus intervjuus Briti väljaandele Financial Times, et soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja tema on soomlane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ta andis mõista, et suhetes Venemaaga tuleb jääda endale kindlaks ning olla konkreetne, samas ei tohi välistada vastastikust lugupidavat suhtlemist. Soome hoiab Venemaaga vana lugupidavat joont ja ei ärrita Venemaad NATO-ga.

Venemaa on Soomele oluline ekspordipartner ning on Soome jaoks tähtsuselt 5. ekspordimaa ja aastane eksport Soomest Venemaale moodustab üle 3 miljardi euro.

Soome on suutnud piirikoostööd Venemaaga sanktsioonide eest kaitsta >>

Seoses Venemaa sanktsioonidega otsib Soome võimalusi, kuidas pingeid leevendada. Soomel on õnnestunud tänu oma positsioonile kaitsta piirikoostöö projekte Venemaa Föderatsiooniga ning vältida sanktsioone ja piiranguid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
trepp, võrdõiguslikkus, poliitika, ühiskond, arutelu, Jenni Haukio, Sauli Niinistö, Soome

Peamised teemad