06:34 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Narendra Modi speaks with Russian President Vladimir Putin

India kommenteeris USA ähvardusi seoses S-400 ostuga Venemaalt

© REUTERS / DANISH SIDDIQUI
Välisuudised
lühendatud link
9840

India ametivõimud on teadlikud, et Ameerika Ühendriigid võivad kehtestada riigi suhtes Venemaalt S-400 ostmise eest sanktsioone.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. "Meie teostame iseseisvat poliitikat," rõhutas ta. Kindral lisas, et Venemaa ei peaks New Delhi ja Washingtoni vaheliste suhete arengu üle muretsema, kommneteeris RIA Novosti India armee ülemjuhataja kindral Bipin Rawati avaldust ajalehes New Indian Express. 

Peaminister Narendra Modi ja president Vladimir Putin Usbekistanis
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Teie (Venemaa — toim.) võite olla kindlad, et kuigi me hoiame tehnoloogiaga saamiseks Ameerikaga kontakte, jätkame me sõltumatut poliitikat.

Seni, kuni me teiega sanktsioonide küsimust arutame, kirjutavad Vladimir Putin ja Narendra Modi alla S-400 komplekside ostulepingule, hoolimata asjaolust, et meil võib seetõttu Ameerikaga tulevikus probleeme tekkida," võttis ta öeldu kokku.

Vene-India leping

Reedel sõlmisid Venemaa ja India S-400 komplekside tarnelepingu. Viie rügemendi mahus õhutõrjesüsteemide omandamine läheb maksma 5,43 miljardit dollarit. Indiast saab Hiina ja Türgi järel kolmas Triumfide välisostja.

USA väljendas mõni aeg tagasi muret Delhi otsuse üle oma õhuruumi Vene tehnikaga kaitsta, ega välistanud CAATSA seadusest lähtuvate sanktsioonide kehtestamist ("USA vaenlastele sanktsioonide abil vastuseismise akt"). 

Комплекс ПВО С-400 Триумф
© Sputnik / Алексей Мальгавко
Õhutõrjekompleks S-400 "Triumf"

Nagu Sputik Eesti juba kirjutas, teatas Randall Schriver, riigisekretäri asetäitja Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas, et Washington tunnustab India ja Venemaa vahelist kauaaegset sõjalist koostööd, kuid soovib tulevikus Delhi Washingtoni suunale orienteerida.

Venemaa ja India on sõjalis-tehnilise koostöö valdkonnas suurimad partnerid: üle 70 protsendi India armee relvadest, samuti õhujõudude ja mereväe lahingutehnikast on Venemaa või Nõukogude toodang. Venemaa tarnib Indiale igal aastal mitme miljardi dollari väärtuses tehnikat ja relvi.

Samal teemal

Trump allkirjastas 2019. aasta kaitse-eelarve
USA blokeeris sadade miljonite dollarite väärtuses Venemaa varasid
Tagid:
partnerid, Triumf, S-400, sanktsioonipoliitika, ähvardus, sanktsioonid, relvastus, iseseisvus, Bipin Rawat, Randall Schriver, Delhi, Washington, Venemaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56