10:37 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
12230

Väheusutav, et USA väed Venemaa mereblokaadi kehtestada suudavad, kuna see võiks USA laevastikust ilma jätta, kirjutab võrgulehel Voltairnet.org Rumeenia sõjaväeekspert Valentin Vasilescu.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Varem teatas USA siseminister Ryan Zinke, et tema riik võib vajadusel kehtestada Venemaale mereblokaadi, et tõkestada energiakandjate tarned Lähis-Ida piirkonna riikidesse. Ekspert märgib, USA relvajõud ei ole selleks praegu võimelised, vahendab RIA Novosti viitega võrgulehele Voltairnet.org.

Euroliidu eksperdid tunnustavad Venemaa Lähis-Ida poliitikat >>

Venemaa relvajõud on Lähis-Idas püsivalt kindlustunud, Süürias paiknevad Venemaa lennu- ja mereväebaasid, Vahemere ruum on kindlalt kaitstud tõhusa õhukaitse ja elektronhäirekaitsesüsteemiga ning Musta mere laevastik saab igal hetkel ümber kujundada Vahemere laevastikuks.

Blokaadi kehtestamiseks peavad Ameerika Ühendriigid moodustama operatiivgrupid, mille tuumikuks on lennuki- ja helikopterikandjad. Venemaa relvajõud on paigutatud selliselt, et Ameerika Ühendriigid ei saa kasutada oma lennukikandjaid ega F-18 lennukeid, mis võivad opereerida ainult kuni 720 kilomeetri kaugusel lennukikandjast.

Seega saavad USA relvajõud kasutada oma lennukeid ainult Egeuse merel, sinna aga lennukikandjad tõenäoliselt ei jõua. Uued vene relvad uputaksid need kohe pärast Gibraltari väina läbimist. Ameerika sõjaväelastel aga ei ole peaaegu mingit võimalust nende relvade tõrjumiseks, rõhutab Vasilescu.

Ta märkis, et sellisteks relvadeks on eelkõige uusimad Vene laevatõrjeraketid X-47M2 "Kinžall", mille lennukaugus on kuni 2000 kilomeetrit, kiirus 10 Machi (12,250 kilomeetrit tunnis) ja maksimaalne kõrgus 40-50 kilomeetrit. Põhimõtteliselt saaks USA neid tõrjuda rakettidega RIM-67 SM-2ER, mille maksimaalne lennukõrgus on kuni 33 kilomeetrit.

"Kinžalli" alla lasta on väga keeruline, kuna ta laskub madalamale lennulaest, kui sihtmärgini jääb alla 50 kilomeetri ja tõrjeraketi väljatulistamiseks jääb vaid 60 sekundit. Samas heidab Vene rakett enda ümber kuni 20 valesihtmärki, mistõttu on vaja vähemalt 20 tõrjeraketti.

© Минобороны РФ
Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest

Ameerika laevad saavad korraga käivitada ainult 12. Vasilescu leiab, et raketitõrjeks sobiks USA laevadele ettenähtud Aegise süsteem, mille SM-3 IIA ja IB raketid on mõeldud 80-150-kilomeetri kõrgusel liikuvate rakettide tabamiseks, kuid kõrgemal kui 80 kilomeetrit langeb nende tabamistäpsus märgatavalt.

Venemaal algas püüdmatute "hüperheli-Avangardide" seeriatootmine >>

Venemaa sõjaväelasel on ka teisi ülihelikiirusega relvi nagu 3M22 "Tsirkon". Selle lennukaugus on kuni tuhat kilomeetrit, ta võib arendada kiirust kuni kaheksa Machi (9 800 km/h), liikuda kõrgusel 40 000 meetrit ja sihtmärgile lähenemisel manööverdada. Ekspert lisab, et selle kineetiline energia on 50 korda suurem kui alla helikiirusega liikuvatel rakettidel.

© Минобороны РФ
Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Avangard" katsetamisest

Venemaal on veel ka raketikompleks "Avangard" kontinentidevaheliste ballistiliste rakettidega, mis on võimelised kandma tuumalõhkepäid. See siseneb atmosfääri kiirusel kuni 20 Machi (24 500 kilomeetrit tunnis), käitub hoopis teisiti kui teised ballistilised raketid, kuna suudab oluliselt muuta lennusuunda ja isegi uuesti kõrgust võtta. Selle raketi hävitamiseks on vaja vähemalt 50 tõrjeraketti.

Praegu ei suuda USA Venemaale mereblokaadi kehtestada ja Pentagon, erinevalt siseministerist, mõistab, et Venemaal on oma huvide kaitsmiseks kaasaegsed vahendid, lõpetas Vasilescu.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
mereblokaad, ekspert, laevastik, relvajõud, Valentin Vasilescu, Ryan Zinke, Lähis-Ida, USA, Venemaa

Peamised teemad