14:20 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Välisuudised
lühendatud link
5630

Venemaa kavatseb Kuubale rajada optilises ja infrapuna-lainealas toimivate kaugseiresatelliitide mobiilse andmesidekompleksi, teatatakse Roskosmose veebisaidil avaldatud hankedokumentides.

TALLINN, 10. oktoober – Sputnik. Dokumendis märgitakse, et mobiilne kompleks loodi 2015. aastal ja läbis kõik riiklikud katsetused, vahendab RIA Novosti

Elektronsõja lennuk Il-22PP
© Sputnik / Алексей Куденко

Jaam peaks valmima ja tööle hakkama 30. aprillil 2019. Kompleks hakkab andmeid saama Ressurss-P, Kanopus-V ja Kanopus-V-IK tüüpi optilise jälgimise kosmoseaparaatide infrapuna-kaameraist ja neid kodeeritud kujul retranslaatorsatelliitide Lutš abil Moskvasse edastama.

Lisaks sellele kavatseb Roskosmos järgmisel aastal paigutada statsionaarsed andmete vastuvõtujaamad Tšukotkale ja Venemaa polaarjaama "Progress" Antarktikas.

Kosmosesüsteem Ressurss-P koosneb kolmest aparaadist. Ta võimaldab saada nähtavas ja infrapuna-vahemikus infot lahutusvõimega kuni 0,7 meetrit kaheksatunniste intervallidega. Tema andmeedastuskiirus on 300Mb sekudis.

Kosmoseaparaatide andmeid kasutatakse üldgeograafiliste, temaatiliste ja topograafiliste kaartide koostamisel ja ajakohastamisel, saastekontrolli ja keskkonnaseisundi halvenemise ning nafta- ja muude maavarade otsinguteks vajaliku teabe saamiseks.

Hüperspektraalsete satelliidipiltide põhjal on võimalik määrata nisu küpsuse astet, mikrofloora aktiivsust veekogus ja ka muldade sooldumise taset.

National Interest ennustas "juhusliku" tuumasõja puhkemist >>

On teada, et lisaks maavarade otsingule ja keskkonnaseirele suudab uus Ressurss- ja Ressurss-PM satelliitide põlvkond tuvastada ka rakettide starte ja lendu, avastada ja identifitseerida kosmoseprügi ning sarnaselt teleskoopidele ka tähti jälgida.

Kanopus-V seeria satelliidid on mõeldud hädaolukordade, sealhulgas loodusõnnetuste, metsatulekahjude ja saasteainete suurte emissioonide jälgimiseks, põllumajandustegevuse, maakasutuse ning kartograafia monitooringuks.

Hetkel asub maalähedasel orbiidil neli Kanopus-seeria satelliiti, sealhulgas infrapuna-kaameraga aparaat Kanopus-V-IK, mis on mõeldud metsatulekahjude avastamiseks.

Mais teatati, et Roskosmosesse kuuluv teadus-tootmisettevõte "Täppismasinaehitus"

allkirjastas lepingu satelliitnavigatsioonisüsteemi GLONASS mõõtejaama paigaldamiseks Kuubale.

Samal teemal

Strateegiline august: Vene armee viiepäevase sõja õppetunnid
Tagid:
retranslaatorsatelliit, Lutš, Kanopus-V-IK, Kanopus-V, Ressurss-P, laineala, optiline, infrapunaandur, GLONASS, Roskosmos, Tšukotka, Antarktika, Kuuba, Venemaa

Peamised teemad