05:49 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Taani parlament Folketing

Taanis tahetakse venemeelsuse eest vangi panema hakata

© REUTERS / Liselotte Sabroe
Välisuudised
lühendatud link
47 0 0

Seaduseelnõu näeb ette Taani elanikele 12 aastase vanglakaristuse, kui nende avaldused valimiskampaania ajal erinevad võimude ametlikest seisukohtadest.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Taani parlamendi võrgulehel on seaduseelnõu, mille vastuvõtmise korral saaks kuninga alamaid edaspidi venemeelsete seisukohtade eest kriminaalvastutusele võtta, teatab RIA Novosti viitega Taani ajalehele Berlingske.

Seaduseelnõu välismaa luureteenistusete psühholoogilise mõjutamise operatsioonide vastastest meetmetest näeb ette Taani elanikele 12 aastase vanglakaristuse, kui nende avaldused valimiskampaania ajal erinevad võimude ametlikest seisukohtadest.

Venemaa pealinn Moskva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

USA suursaadik nimetas tingimused USA ja Venemaa suhete paranemiseks>>

Samal ajal toob väljaanne näiteid meetmetest, mille eest seaduseelnõu karistuse ette näeb: sekkumine avalikesse aruteludesse, samuti katsed mõjutada otsustusprotsessi.

"Selliseks tegevuseks võib potentsiaalselt olla ka olukord, kus välismaa luureagent ütleb, et oleks tore läbipõlenud lambipirn mõne asutuse tualettruumis välja vahetada ja Taani asutuse juht tema ettepanekut järgima peaks," öeldakse artiklis.

Seega, kui taanlane otsustab, et Venemaa-vastased sanktsioonid kahjustavad Taanit ja ta jagab oma arvamust meediaga, siis ähvardab teda karistus, märgib ajaleht.

Samaga lõpeks ka katse mõjutada arvamust Nord Stream 2 torujuhtme projekti elluviimise suunas.

Artikli autori arvates võib seda seaduseelnõud pidada katseks hirmutada Taani ühiskonda, sest tegemist on kodanike seaduslike arvamustega, mis on esitatud avalike arutelude käigus, kuid mida saab võtta propagandana.

Porošenko: Venemaa on asunud "sekkuma" Ukraina valimistesse>>

Ameerika Ühendriikide Kongressis käivad sõltumatud uurimised Venemaa sekkumise kohta USA presidendivalimistesse, mille võitis Donald Trump. Sama uurimine toimub ka FBI-s. Mitmed Euroopa riigid on süüdistanud Venemaad oma siseasjadesse sekkumises.

Venemaa on korduvalt tagasi lükanud süüdistused erinevate riikide valimistesse sekkumises ja presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "absoluutselt põhjendamatuteks". Välisminister Sergei Lavrov rõhutas Venemaa väidetavast sekkumisest Ameerika Ühendriikide, Prantsusmaa ja Saksamaa valimistesse rääkis, et seda kinnitavaid fakte pole.

Tagid:
venemeelsus, vangikaristus, seaduseeelnõu, valimiskampaania, Taani

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56