06:47 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Saksamaa kantsler Angela Merkel õlleklaasiga

Õlu inimesi ei hukuta

© REUTERS / Hannibal Hanschke
Välisuudised
lühendatud link
34 0 0

Saksamaa Erlangen-Nürnbergi Ülikooli spetsialistid tuvastasid kaks õlle koostisse kuuluvat ainet, mis avaldavad inimese tervisele positiivset mõju.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Uuring on avaldatud õppeasutuse veebilehel, edastab RIA Novosti.

Jutt käib keemilisest ühendist nimetusega xantogumol ja humalas sisalduvatest iso-alfa-mõruhapetest.

Тallinnas käsitööõlle müügile spetsialiseerunud kaupluse juhataja Tarmo Hillep
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ekspertide rühm professor Claus Hellerbrandi juhtimisel tegi kindlaks, et xantogumol suudab ennetada liigsest kehakaalust ja väärast toitumisest tingitud maksa rasvumist ja ühtlasi pärssida selle elundi kudede armistumist. Lisaks sellele, nagu teadlased välja selgitasid, suudab see aine hävitada maksas vähirakke ja takistada kehakaalu tõusu.

Tahad õlut — tagasta taara!>>

Iso-alfa-mõruhapped omakorda, mida üles sisaldub, võivad ohjeldada maksakahjustuste arengut, samuti mõjutavad nad positiivselt glükoosi ja rasvade ainevahetust.

Millisel määral saaks antud aineid kasutada võitluses rasvumise, diabeedi ja vähi vastu, seda peavad näitama järgnevad uuringud.

Mustvalge arusaam alkoholitarvitamisest>>

Aga tänu õlles sisalduvale alkoholile võib ühemõtteliselt positiivset mõju inimese tervisele avaldada vaid alkoholivaba õlu, aga ka teised humalat sisaldavad toiduained, nentisid teadlased kokkuvõtteks.

Xantogumol kuulub taimsete polüfenoolide hulka – need on aromaatsed ühendid, mis tagavad taimede värvuse ja maitse. Seda ainet leidub üksnes humalas, andes tema viljadele kollase varjundi.

Soomlased tegid valmis õllesordi Trumpi ja Putini auks>>

Humala teisteks koostisaineteks on mõruhapped, mis annavad õllele tema tüüpilise maitse. Nende osaks on alfahapped, mis muutuvad pruulimisprotsessis pärast kuumutamist iso-alfa-hapeteks.

Varem on Itaalia teadlased jõudnud järeldusele, et üks pint (umbes pool liitrit) õlut päevas mõjub hästi südametegevusele tänu selles sisalduvatele antioksüdantidele, fosforile, joodile, magneesiumile ja kaaliumile.

Tagid:
kasulik, tervis, õlu, teadlane, Saksamaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56