08:57 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Välisuudised
lühendatud link
64 0 0

Saksamaa Erlangen-Nürnbergi Ülikooli spetsialistid tuvastasid kaks õlle koostisse kuuluvat ainet, mis avaldavad inimese tervisele positiivset mõju.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Uuring on avaldatud õppeasutuse veebilehel, edastab RIA Novosti.

Jutt käib keemilisest ühendist nimetusega xantogumol ja humalas sisalduvatest iso-alfa-mõruhapetest.

Тallinnas käsitööõlle müügile spetsialiseerunud kaupluse juhataja Tarmo Hillep
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ekspertide rühm professor Claus Hellerbrandi juhtimisel tegi kindlaks, et xantogumol suudab ennetada liigsest kehakaalust ja väärast toitumisest tingitud maksa rasvumist ja ühtlasi pärssida selle elundi kudede armistumist. Lisaks sellele, nagu teadlased välja selgitasid, suudab see aine hävitada maksas vähirakke ja takistada kehakaalu tõusu.

Tahad õlut — tagasta taara!>>

Iso-alfa-mõruhapped omakorda, mida üles sisaldub, võivad ohjeldada maksakahjustuste arengut, samuti mõjutavad nad positiivselt glükoosi ja rasvade ainevahetust.

Millisel määral saaks antud aineid kasutada võitluses rasvumise, diabeedi ja vähi vastu, seda peavad näitama järgnevad uuringud.

Mustvalge arusaam alkoholitarvitamisest>>

Aga tänu õlles sisalduvale alkoholile võib ühemõtteliselt positiivset mõju inimese tervisele avaldada vaid alkoholivaba õlu, aga ka teised humalat sisaldavad toiduained, nentisid teadlased kokkuvõtteks.

Xantogumol kuulub taimsete polüfenoolide hulka – need on aromaatsed ühendid, mis tagavad taimede värvuse ja maitse. Seda ainet leidub üksnes humalas, andes tema viljadele kollase varjundi.

Soomlased tegid valmis õllesordi Trumpi ja Putini auks>>

Humala teisteks koostisaineteks on mõruhapped, mis annavad õllele tema tüüpilise maitse. Nende osaks on alfahapped, mis muutuvad pruulimisprotsessis pärast kuumutamist iso-alfa-hapeteks.

Varem on Itaalia teadlased jõudnud järeldusele, et üks pint (umbes pool liitrit) õlut päevas mõjub hästi südametegevusele tänu selles sisalduvatele antioksüdantidele, fosforile, joodile, magneesiumile ja kaaliumile.

Tagid:
kasulik, tervis, õlu, teadlane, Saksamaa

Peamised teemad