14:54 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
52 0 0

Torm Leslie saabus pühapäeva varahommikul Portugali ja Hispaaniasse, jättes sajad tuhanded inimesed elektrita ja tekitades olulist majanduslikku kahju, teatasid võimud.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Portugalis said kõige rohkem kannatada pealinna Lissaboni ümbrus ning Leiria ja Coimbra riigi keskosas, vahendas ERR.

USA-s möllanud orkaani Michael tagajärjed >>

Meteoroloogid hoiatasid, et Lesliest võib saada viimase 150 aasta võimsaim torm, kuid maru nõrgenes enne Portugali rannikule jõudmist pühapäeva varahommikul.

Portugali võimud soovitasid rannikul elavatel inimestel koju jääda, kuna Leslie tuulte kiirus ulatus enne nõrgenemist kuni 48 meetrini sekundis.

Hispaania tsiviilkaitseagentuur hoiatas, et torm võib olla kohati veel väga tugev ning riigi põhja- ja idaosas sajab paduvihma.

USA idaranniku osariike räsinud orkaanis Michael on hukkunud 16 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval.

Virginias on kinnitust leidnud viis Michaeliga seotud surma. Georgia osariigis on surma saanud üks ja Põhja-Carolinas kolm inimest. Floridas jättis elu seitse inimest.

Peamiselt USA Põhja- ja Lõuna-Carolina osariike septembri keskel räsinud orkaanis Florence on hukkunud 14 inimest.

Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise >>

Tormi tõttu oli septembri lõpul elektrita ka üle kümne tuhande Eesti majapidamise, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Põhjuseks on tugev tuul, mis on mitmetes kohtades puid liinidele langetanud," ütles Elektrilevi juhtivspetsialist Virgo Vaabel.

Tagid:
Leslie, hoiatus, ilm, torm, elekter, Päästeamet, Portugal, Hispaania

Peamised teemad