07:48 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
5330

Vene sõjalaevad ja lennukid üritavad Suurbritannia ja Hollandi sõjaväelasi NATO Arktika-õppuste ajal provotseerida.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Sellest teatas ajalehele Telegraph Hollandi merejalaväelaste ülemjuhataja, brigaadikindral Jeff Mac Mootry, vahendab RIA Novosti.  

Tema sõnul pakuvad Venemaa külje all toimuvad NATO manöövrid Venemaa sõjalaevadele üha enam huvi.

"Näiteks kui harjutasime ballistiliste rakettide vastu võitlemist, nägime palju enam Vene laevu ja nad tulid lähemale kui möödunud aastakümnetel," märkis Mac Mootry.

Peale selle lendavad Venemaa lennukid NATO laevadele väga lähedale, et oma kohalolekut õhutada. Seetõttu võib niisugust käitumist "provokatsiooniks nimetada," lisas ta.

Kompleksi "Bastion" helist kiirema raketi stardimoment Arktikas >>

NATO Trident Juncture õppused toimuvad Norras 25. oktoobrist 7. novembrini. Need hõlmavad ligikaudu 50 tuhandet sõjaväelast 30 riigist – alliansi liitlaste ja partnerite hulgast. Manöövrid on viimaste aastate suurimad ja toimuvad Venemaa piiride ääres. Harjutuste käigus kavatseb NATO läbi viia umbes 20 "eksperimenti."

Учения Трезубец
© AP Photo / Daniel Tejedor
Trident Juncture õppused Norras.

Norra relvajõudude kindralleitnant Rune Jakobsen väitis, et peamine harjutusala on rohkem kui tuhande kilomeetri kaugusel ja lennutegevus võib ulatuda kuni 500 kilomeetrini Venemaa piirist.

Nagu Spunik Eesti juba kirjutas,  on ekspertide hinnangul Arktika põues ligikaudu kümme miljardit tonni naftat (83 miljardit barrelit) ja 1550 triljonit kuupmeetrit maagaasi. Lisaks süsivesinikele on Arktikas rikas plaatina ja haruldaste muldmetallide, vase ja nikli maakide, tantaali, nioobiumi, kulla ja teemantide poolest. On ka riigis defitsiitseid maake.

"Arktika mandrilaval on juba uuritud maavarasid, mis on nõutud nii sise- kui välisturgudel. Täna saame rääkida rohkem kui kümnest puisteainete leiukohast," ütles intervjuus RIA Novostile Anton Sergejev, Rosgeoloogia ametlik esindaja.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Šoigu teatas konfliktiohust Arktikas
Venemaa ja USA vastasseis Arktikas – kurja juur peitub pisiasjades
Tagid:
suurim, Trident Juncture, manöövrid, allianss, õppused, Rune Jakobsen, NATO Eesti Ühing, NATO, Jeff Mac Mootry, Norra, Holland, Arktika, Venemaa

Peamised teemad