07:39 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
7630

Venemaa tõusis ülemaailmses majanduskiku konkurentsivõime edetabelis ja on SRÜ riikide seas parim, tunnistab Maailma Majandusfoorumi (WEF) ja Euraasia konkurentsivõimekuse instituudi ning konsultatsioonifirma Strategy Partners välja antav Global Competitiveness Index (GCI).

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Globaalse konkurentsivõime indeks mõõdab riikide valmisolekut neljandaks tööstusrevolutsiooniks. See koosneb 12 komponendist: institutsioonide kvaliteet, taristu seisund, infotehnoloogia ja kaasaegsete sidevahendite levik, makromajanduslik stabiilsus, tarbijaturg, tööturg, rahandussüsteem, siseturu maht, tervishoid, haridus ja oskused, ettevõtluse arengudünaamika, innovatsioonisuutlikkus, teatas RIA Novosti.

President Donald Trump
© Sputnik / Сергей Гунеев

Salvini nimetas Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone absurdseiks>>

WEF on rahvusvaheline riiklike ja eraettevõtete koostööorganisatsioon. WEF-i liikmeteks on ligi 1000 erinevate riikide, sealhulgas Venemaa suurettevõtet ja organisatsiooni.

"See, et Venemaa tõusis 45. kohalt reitingutabeli 43. kohale, on makromajandusliku stabiilsuse tulemus: SKP kasvab mõõdukalt, inflatsioon on märgatavalt vähenenud, riigivõlg jääb madalaks," märgitakse uurimuses.

Venemaa tugevate külgedena toob WEF esile siseturu mahu, inimkapitali ja põhilise "digitaalse taristu" arengutaseme. Nõrgad küljed on seotud rahandussektori arenguga, regulatiivsete piirangutega ja konkurentsiga mõnedes konkreetsetes majandusvaldkondades.

Ratas: on alati rõõm oma kultuuri kullafondi naabritega jagada>>

Esikohal on riikide konkurentsivõime reitingus USA, talle järgnevad Singapur ja Saksamaa. Kõige kehvemaks osutus Tšaad, hõivates 140. koha.

"Venemaa on "Euraasia" riikidest parim (nimelt niiviisi nimetatakse WEF-is SRÜ riike koos Ukraina, Gruusia ja Türkmenistaniga). Tema järel on Kasahstan (59. koht). Kõige viletsamaks osutus "Euraasias" Tadžikistan – 102. koht. Kuid tuleb silmas pidada, et mõnesid selle piirkonna riike – Türkmenistani ja Valgevenet – reitingutabelis ei ole, kuna nende kohta pole piisavalt usaldusväärset statistikat," nendib WEF.

Tagid:
reiting, WEF, SRÜ, Venemaa

Peamised teemad