04:28 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
3610

Orkaan "Michael", mis pühkis Tyndalli õhujõudude baasi peaaegu täielikult maapealt. Esialgsetel andmetel hävitas loodusjõud umbes 17 hävitajat F-22. Kui lisada sellele hiljutine avarii hävitajaga F-35, selgub USA õhujõudude kurb seis.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. USA õhujõud seisavad pärast orkaani "Michael" silmitsi tõsise probleemiga — hävitanud on palju F-22 ja pärast esimest avariid peatas Pentagon F-35 hävitajate kasutamise lahingoperatsioonides, edastas portaal Inosmi Business Insideri artikli.

F-35B kukkus alla septembris. Õnnetuse põhjuste uurimise ajaks peatati kõigi hävitajate kasutamine, kuni iga lennuki toitesüsteem pole võimalike defektide leidmiseks üle kontrollitud.

Lennukikandja Harry S. Truman
© AP Photo / Mass Communication Specialist 3rd Class J. M. Tolbert

Eelmisel nädalal tabas Floridat viimase 50 aasta võimsam orkaan "Michael", mis purustas täielikult Tyndalli õhujõudude baasi, pühkides selle maapinnalt.

"Baas on hävinud. Endiste hoonete asemel tuleb ehitada uued. Uuemad hooned, mis võimsale orkaanile vastu pidasid, vajavad kapitaalremonti," ütles Florida senaator Bill Nelson.

USA-s möllanud orkaani Michael tagajärjed>>

Esialgsetel andmetel purustas orkaan 17 hävitajat F-22. Kahjustatud õhusõidukeid ei saa remontida. Kui see arv kinnitust leiab, tähendab see, et USA õhujõud kaotasid 10% relvastuses olevatest F-22-st. Ja see on probleem, sest Ameerika Ühendriikide valitsev seisund taevas tugines just sellele konkreetsele lennukitüübile.

Õhujõudude minister Heather Wilson märkis, et kahju osutus "väiksemaks, kui me kartsime." Esialgu ei ole veel kindlalt teada, kui palju lennukeid orkaan "Michael" kahjustas, kuid Tindalli baasi sõjaväelaste perekonnad on määramata ajaks ümber asustatud ja baasis teenivate pilootide väljaõppeprogramm peatatud.

Tagid:
Orkaan, F-35, F-22, Tyndalli, hävitaja, USA

Peamised teemad