08:44 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
8110

Põhja-Atlandi allianss on nördinud, et vene sõjaväelased jälgivad kõike, mis Venemaa piiride ääres toimub. Aga oleksid pidanud silmad sulgema, kõrvad kinni katma, kogu masinavärgi välja lülitama ja riigi sügavustesse taanduma. Et mitte kedagi NATO sõjaväelastest mitte ehmatada.

Darja Tšerednik, raadio Sputnik

Briti ja Hollandi sõdureid on Venemaa käitumine siiralt pahandanud. Järjekordselt. Mõelda vaid, kuidas need häbematud, agressiivsed venelased julgesid jälgida rahuarmastavate natolaste õppusi. Ja veel kus?! Arktikas. Mida tegid briti ja hollandi sõdurid Arktika piirkonnas, see on juba kümnes küsimus. See, et osa Arktikast on Venemaa territooriumiks, aga et ei Suurbritannia ega Holland ühtki külge pidi temaga ei piirne, siis seda tähtsusetum.

Holland süüdistab Venemaad NATO Arktika-õppuste segamises >>

Põhiline, et vaatlemiseks, kuidas allianss teeb harjutusi kaitseks ballistiliste rakettide eest, tõid venelased välja loendamatul hulgal laevu. Või vähemalt märkimisväärselt rohkem kui möödunud aastakümnetel. Nii igatahes väidavad Hollandi sõjaväelased. Vähe sellest, takkapihta lendasid ka Vene lennukid NATO laevade vahetus läheduses. Pöörane provokatsioon, hüüatasid NATO kindralid, naaldudes laevatekkidele, et tuul neid merre ei puhuks.

Aga näe, Venemaa piiri vahetus läheduses õppusi korraldada – see ei ole pöörane ja see ei ole provokatsioon! Vene laevade arvukuse asjus on neil siin oma sõjaväelised õigused. Lihtsalt viimastel aastakümnetel töötab Venemaa sõjatööstuskompleks täiskoormusel ja rahuldab kõik armee ja laevastiku vajadused.

Rikkuste meri: Venemaa ammutab USA riigivõla Arktika alt, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Aitäh, et märkasite ja ära märkisite. Ning kuidas vene lendurid lennata oskavad, sai demonstreeritud juba "Krimmi kevade" ajal. Siis, nagu teatasid meediakanalid, esitasid pärast venelaste Su lendu ameeriklaste hävitaja kohal avalduse USA õhuvägedest erruminekuks üheainsa päevaga 27 inimest.

Kui paljud nüüd eelistavad kaldale jääda, see teadasaamine seisab nähtavasti alles ees. Ja natolased ütelgu aitäh, et nende manöövreid ei jälginud venelaste Bastionid. Ühe niisuguse kaldapealse raketikompleksi eest on ameeriklaste hävitajal juba tulnud põgeneda. Musta mere laevastiku toonase ülemjuhataja Aleksandr Vitko sõnul "niisugust kaheksat, mille joonistas USA hävitaja Donald Cook Bastioni sihikult põgenedes, vaevalt küll enne seda Mustal merel nähtud oli." Nüüd aga oleks võinud üllatada veel ka Põhja Jäämeri.

Kompleksi "Bastion" helist kiirema raketi stardimoment Arktikas >>

Nii et rahumeelseid sõjalisi õppusi kavandades oleks alliansil hea mõelda kõigile vaatlejatele, kellele nad võivad huvi pakkuda. Et hiljem mitte teha kulutusi psühholoogidele reakoosseisu jaoks, rahustitele ohvitserkooseisu tarbeks, ja mitte niisama tühja "pööraste provokatsioonide" üle kaevelda.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
vaatlejad, poliitika, provokatsioon, õppused, NATO, Suurbritannia, Holland, Arktika, Venemaa

Peamised teemad