18:13 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Välisuudised
lühendatud link
104 0 0

Soomes muutub juba alates 2020. aastast seadus, mille järgi tuleb talverehvid alla panna vastavalt teeoludele, mitte kuupäeva järgi.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Soome autorehviliidu seiskoha järgi on uus seadus selgem, kuna enam ei pea meeles pidama konkreetseid kuupäevi. Kuni selle ajani aga nõutakse jätkuvalt rehvide vahetamist kalendri järgi, vahendab portaal Eestinen viitega ajalehele Kauppalehti.

Praegu peab Soomes talverehve kasutama alates 1. detsembrist kuni aprilli lõpuni. Naastrehve tohib kasutada alates 1. novembrist või ka muul ajal, kui teeolud seda nõuavad. Lamellrehvide kasutamisele piiranguid pole seatud ja need võib alla panna juba enne hooaega.

Marrandi kutsub rehvidele panema vanusepiiri
© Sputnik / Руслан Кривобок

Helkur ja talverehvid on soomlaste leiutised>>

Uus seadus paneb suurema vastutuse auto kasutajale. 2020. aasta juulis jõustuvas seaduses on öeldud, et talverehve peab kasutama novembrist kuni märtsini, kui teeolud seda nõuavad.

Rehviala asjatundjad aga leiavad, et uus kord võib suurendada talvel suverehvide kasutamist. Teisalt aga pööravad juhid senisest enam tähelepanu teeoludele ja sõidavad vastavalt sellele.

Rootsis on teeoludest sõltuv talverehvide kasutamine kehtinud juba alates 2000ndate algusest. Seal tuleb talverehve kasutada detsembrist märtsini olenevalt teeoludest. Naastrehvide kasutamine on Rootsis lubatud 1. oktoobrist kuni 15. aprillini või ka muul ajal, kui teeolud seda nõuavad.

Korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse>>

Varahommikune lumetorm põhjustas üle Eesti mitmeid liiklusõnnetusi
© Sputnik / Виталий Аньков

Kasutajatele suurema vastutuse andmine on Rootsis parandanud talverehvide kasutamist ja uuringute järgi on 99 protsendil autodest talvel all talverehvid, Kesk- ja Põhja-Rootsis lausa 100 protsendil.

Tänavuse, 2018. aasta algul oli lamellrehvide osakaal Rootsis talverehvide hulgas 39 protsenti. Lamellrehvidest 22 protsenti olid sellised, mis mõeldud Kesk-Euroopa talve jaoks.

„Suvesussid" vahetamata>>

Eestis võib naastrehve kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini.

Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti
Auto talvised "jalavarjud"
Tagid:
teeolud, talverehvid, Eesti, Soome

Peamised teemad