12:22 20. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Kohvitassid kui äriidee

USA sõjavägi ostis kohvitasse hinnaga 835 dollarit tükist

© Flickr / Svein Halvor Halvorsen
Välisuudised
lühendatud link
5740

Aastatel 2016-2018 kulutasid USA õhujõud 326 785 dollarit selleks, et osta spetsiaalseid kruuse, mis lennukites kohvi soojendaksid.

TALLINN, 23. oktoober – Sputnik. Sellest teatas USA Today, viidates õhujõudude ministri Heather Wilsoni poolt senaator Charles Grassley kirjale saadetud vastusele. 

Märgitakse, et kolme aasta jooksul ostis sõjavägi 391 sellist kruusi, mille hinnaks on ligikaudu 835 dollarit. Lisaks sellele on teatatud, et ainuüksi California Travise lennuväebaasi telliti "hinnalisi" tasse 56 tuhat dollari eest, vahendab RIA Novosti.

Lennuväebaasi esindaja selgitas, et jooginõude sedavõrd kõrge hind on tingitud asjaolust, et neid kasutatakse vanades sõjalennukites ning nende tootmine on juba ammu lõpetatud. Uuemaid mudeleid aga vanematele lennumasinatele paigaldada ei saa.

Hiljem teatas senaator Grassley, et eelarveliste vahendite selline kasutamine on lubamatu ja et antud olukorras saaks abi 3D-printeritest, mis suudaksid valmistada topsid hinnaga poolteist dollarit tükk.

Kuhu küll see raha läheb >>

Väljaanne avastas aasta algupoolel, et USA õhujõud ostsid ka sõjaväe lennukite prill-laudu, mis maksid rohkem kui kümme tuhat dollarit.

Samal teemal

Kõrgkooli juht kutsub üles kiiresti Eesti sõjatööstust rajama
Mida arvatakse Venemaal NATO tohutust eelarvest
NATO tõstab kaitsekulutusi
Tagid:
kruusid, tassid, raiskamine, korruptsioon, USA õhujõud, USA lennuvägi, USAF, Heather Wilson, Charles Grassley, California, Travis, USA

Peamised teemad