12:14 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
14451

Eksperdi sõnul ei tasu Venemaal lääne agressiooni ärahoidmiseks NSVL jälgedes liikuda ega Ameerika Ühendriikidega tuumarelvade arvukuses konkureerida. Selle asemel pakub ta tehnoloogilises mõttes "asümmeetrilist vastust".

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Ameerika Ühendriikide geofüüsikaliselt ohtlike piirkondade ründamine ülivõimsa tuumarelvaga tagab riigi hävimise, kirjutab sõjaline ekspert, Geopoliitiliste probleemide akadeemia president, sõjateaduste doktor Konstantin Sivkov "Sõjatööstuse kulleris" ilmunud artiklis, vahendab RIA Novosti

Sivkov märkis, et Moskval on enam kui 100-megatonniste tuumalaengute loomise tehnoloogia olemas.

"40-50 sellise lõhkepea valmistamine raskete mandritevaheliste rakettide või ülipika tegevusraadiusega torpeedode tarvis garanteerib lõhkelaengute kohaletoimetamise USA geofüüsikaliselt ohtlikesse piirkondadesse — näiteks Yellowstone"i supervulkaani, Vaikse ookeani rannikul asuvasse San-Andrease murranguvööndisse, New Madridi seismilisse vööndisse Mississippi jõe orus ja Atlandi ookeani rannikulinnastu lähedusse.

Sellistesse punktidesse antud löögid hävitavad garanteeritult nii USA kui riigi ja ka tema rahvusülese eliidi. Niisugune olukord muudab suuremahulise tuumasõja ebaratsionaalseks ja muudab selle puhkemise väga ebatõenäoliseks," teatas ta.

Eksperdi arvates sunnivad sedasorti relvad Lääneriike taas läbirääkimistelaua taha istuma ja Venemaa piiramise meetmetest ning surveavaldustest loobuma.

Tuumasõja tont on tagasi >>

Donald Trump teatas hiljuti, et Ameerika Ühendriigid ei kavatse enam järgida lühi- ja keskmaa rakettide likvideerimise lepingut (INF), väites, et Moskva seda rikub, ja on otsustanud sellest väljuda. Ta lisas ka, et Washington hakkab uusi relvi arendama.

Miks on Trumpil tarvis INF lepingust välja astuda >>

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi teatas, et Moskva soovib Washingtonilt üksikasjalikumaid selgitusi ja lisas, et INF-lepingu sätetest loobumise korral võtab Venemaa oma turvalisuse tagamiseks kasutusele vastumeetmed. Välisminister Sergei Lavrov kinnitas, et igasugusele tegevusele selles valdkonnas järgnevad vastusammud.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas President Vladimir Putin juba möödunud aastal Valdais toimunud foorumil INF lepingut puudutades, et "Venemaa vastus USA lepingust väljumisele tuleb silmapilkne." "Silmapilkne," rõhutas ta veel kord. 

 

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Euroopale ei meeldi Ameerika Ühendriikide uute tuumarakettide idee
USA väljub keskmaa tuumarelvastuse piiramise leppest
Kuidas Vene "Avangard" jõudude globaalse tasakaalu taastas
Tagid:
pariteet, INF, seismilisse vöönd, murranguvöönd, supervulkaan, geofüüsikaliselt ohtlik piirkond, NATO, Vladimir Putin, Sergei Lavrov, Dmitri Peskov, Donald Trump, Konstantin Sivkov, Venemaa, New Madrid, San-Andreas, Yellowstone, USA

Peamised teemad