08:20 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Välisuudised
lühendatud link
51 0 0

USA president Donald Trump kasutab vanadele sõpradele ja tuttavatele helistamiseks isiklikku iPhone'i. USA eriteenistused said teada, et Hiina ja Venemaa on neid kõnesid pealt kuulanud, kirjutab ajaleht New York Times.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Hiina ja Vene agendid kuulasid pealt USA presidendi Donald Trumpi isikliku mobiiltelefoniga tehtud kõnesid, vahendas Pealinn viitega BNS-le ajalehte New York Times.

Eriti Hiina sai kõnede pealtkuulamisega teada, millised argumendid Trumpi mõjutavad ja kelle nõuandeid ta usaldab.

Trumpi tahetakse kukutada — rahaseikade voi Kavanaugh' kaasuse abil >>

Trump teeb ametlikud kõned Valge Maja turvatud süsteemiga lauatelefoniga. Ta ei ole aga nõustunud loobuma oma isiklikust mobiiltelefonist.

Hiina on ohtlikum kui Venemaa, ent Euroopa on vaenlane, kelle sarnast alles annab otsida. Donald Trump kogub valijaskonnalt plusspunkte ja pääseb ilmselt võimule ka teiseks ametiajaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti raadio Sputnik autori arvamust.

Üha rohkem ameeriklasi usub, et USA president Donald Trump valitakse 2020. aastal ametisse tagasi, selgus presidendi suhtes kriitilise telekanali CNN küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

46 protsenti vastanutest usub, et Trump saab teise ametiaja presidendina. Märtsis arvas samalaadses küsitluses 54 protsenti vastanutest, et Trumpi tagasi ei valita.

Trumpi kui eduka ärimehe ja poliitiku, aga ka korraliku kodaniku kuvandit lammutatakse järjekindlalt ja leidlikult, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu keskel. Hoope antakse ameeriklaste jaoks kõige pühamaid mõisteid pidi. Kõik see näitab, kuivõrd tugevat aluspõhja laovad tema vastased võimalikuks ametist tagandamiseks.

Trump raiskas kümneid miljardeid armastusele ja jäi Putinile alla >>

Libauudised on saanud USA valimiste tavapäraseks koostisosaks. Libauudiste roll valimiskampaaniates on pärast 2016. aasta presidendivalimisi saanud USA meedia keskseks teemaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Foreign Policy autori artikli.

Kõige rohkem esitab Ameerika meedia sekkumissüüdistusi Venemaale, Iraanile ja Hiinale, kuid artikli autor rõhutab, et "valepropaganda" kodumaa on siiski USA ise.

Tagid:
pealtkuulamine, iPhone, poliitika, telefonikõne, Donald Trump, Venemaa, Hiina, USA

Peamised teemad