10:53 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Välisuudised
lühendatud link
4610

Süüdlased Rooma metroos asetleidnud õnnetusjuhtumis, kus said kannatada Venemaa vutifännid, on üles leitud – kaua ei tulnudki otsida. Itaalia siseministri Matteo Salvini sõnul olevat nad ise süüdi.

Vitali Fotin, raadio Sputnik

Kui häiresignaal esimakordselt käivitub, siis usume seda ja võtame kuulda. Teisel korral oleme ettevaatlikud. Komandal korral ei usu enam keegi ega pööra undamisele tähelepanu kindlas usus, et süü on süsteemis eneses.

Itaalias on uus valitsus — nüüd algab Itaalia kriis EL-is >>

Sama lugu on ka inimestega. Kui me esimese hädakutsungi peale usinasti, käiseid üles käärides appi tõttame, siis kolmandale-neljandale appihüüule sellesama inimese poolt, olgu ta või kolmekordselt hädas, reageerime filosoofilise rahuga, alates pehmeloomulisest "ju siis on sul saatus selline" kuni tigestumiseni "paras talle, oinale".

© Ruptly / Associated Press
Itaalias varises miski jälle kokku, seekord Rooma metroo eskalaator

Itaalias varises miski jälle kokku. Seekord Rooma metroo eskalaator ja õnneks jäid kõik kannatanud ellu. Kuid Itaali varingute seaduspärasuse lõikas läbi teine seaduspära – toetuspind hakkas jalge alt kaduma, aga kelle jalge alt? Ahsoo, vene vutifännidelt. Ning see kaart lööb praktiliselt mistahes teise üle.

Болельщики ЦСКА пострадали при обрушении эскалатора метро в Риме
Служба гражданской защиты Италии/ Vigili del Fuoco
Eskalaatoriõnnetus Roomas

Kui seal kord juba olid meie vutifännid, siis järelikult, tõenäoliselt on nad ise süüdi – nii võib mõelda iga Euroopa ametnik. Sest kui venelastega Venemaal midagi juhtuks, siis on süüdi vähemasti Kreml, kui aga väljaspool tema haardeulatust, siis ainult uppujad ise.

Itaalia asepeaminister: uus Euroopa Parlament võib suhted Venemaaga uuesti läbi vaadata >>

Sedasi arvab Itaalia siseminister Matteo Salvini: "Ma leian, et seal oli kümneid Venemaa meeskonna purjus pseudofänne, kes neid korratusi alustasid. Eskalaatorid ei ole ette nähtud selleks, et nende peal hüpata."

Tõsi küll, öeldakse, et enamik pseudofänne ei olnud purjus. Enamgi veel, nad ka ei karelnud. Sest on ju ammu teada, et kes ei hüppa, see on moskoviit, aga moskoviite (Roomas mängis Moskva CSKA) oli seal valdav enamus. Aga see ei takista pseudosüüd enda peale võtmast? Seda enam, kui minister ise selle välja käis.

Ratsionaalsuse ja meelekindluse poolest võib itaallasi kadestada. Aastate kaupa ei eraldatud raha Rooma metroo tehnohoolduseks, millest nüüd juba on hakatud palju kirjutama. Mitmed detailid olid muutunud kõlbmatuiks ja nõudsid väljavahetamist – ja seegi on nüüd selgunud.

Rooma on meiega! >>

Eskalaator lausa ootas seda tundi, mil sellele tulevad sõitma "purjus vene pseudofännid", et jalge alt kaduda. Ootas, millal astub tema peale nende jalg, kes alati ja kõiges süüdi on. Kiirabi saabus pealtnägijae sõnul neljakümne minuti pärast, tee peal nähtavasti uurides, kas tegemist ei ole nende süüdlaste pseudotraumadega. Seega, ei eraldatudki ega teeninatudki ega asendatudki ega sõidetudki. Mingi täielik mittevedamine. Täpselt – ise on süüdi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
eskalaator, vutifännid, vahejuhtum, sport, süüdistus, metroo, Matteo Salvini, Rooma, Itaalia, Venemaa

Peamised teemad