06:51 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
5830

Hiina on valmis koos Venemaaga süvendama strateegilist ja praktilist koostööd sõjanduses, ütles neljapäeval Hiinale kaitseministeeriumi ametliku esindaja Wu Qian.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. "Oleme valmis jätkama Venemaaga praktilise koostöö arendamist, tugevdama strateegilist koostööd, et kahepoolsete sõjaliste suhete laev liiguks laineid murdes täiskiirusel," ütles Wu Qian briifingu, vahendas RIA Novosti

Eesti serverid võivad olla Hiina kontrolli all >>

Ta märkis, et Hiina ja Venemaa suhete kõrge tase ja eriline iseloom sõjanduses on nende kahe riigi strateegilise koostöö selgrooks. "Viimastel aastatel on saavutatud suurepäraseid tulemusi ühisõppuste, lahingmanöövrite ja sõjaliste võistlust raames," lisas Wu Qian.

Hiina kaitseministeeriumi esindaja rõhutas samuti, et Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu hiljutise visiidi käigus saavutasid pooled laialdase konsensuse. Šoigu ametlik visiit Hiinasse toimus 18.-19. oktoobril.

Visiidi käigus toimus valitsustevahelise sõjalise-tehnilise koostöö komisjoni XXIII istung. Venemaa minister kohtus Hiina Rahvavabariigi Kesksõjaväenõukogu aseesimehe Zhang Yusya ja Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga.

Erinevalt Kanadas toimunud ning skandaali ja tüliga päädinud G-7 kokkusaamisest, näitas Šanghai Koostööorganisatsiooni tippkohtumine oma osavõtjate ühtsust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

10. juunil lõppes Hiinas Qingdaos Šanghai Koostööorganisatsiooni (SCO) tippkohtumine. Sellest teatas RIA Novosti, märkides, et praeguseks on SCO liikmesriikideks Venemaa, Hiina, India, Pakistan, Kasahstan, Kõrgõzstan, Tadžikistan ja Usbekistan. Afganistan, Valgevene, Iraan ja Mongoolia on vaatlejariikide staatuses.

SKO riikide tippkohtumine Venemaa ja Hiina osalusel lõppes positiivselt >>

Ligi 300 000 sõdurit, 36 000 tanki, soomustransportööri ja muud sõidukit, üle tuhande helikopteri, lennuki ja drooni osales manöövritel "Vostok-2018", millest sai suurim õppus peale kuulsat NSV Liidu aegset "Zapad-81". Õppustele kaasati Hiina ja Mongoolia relvajõudude väeüksused, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Õppused toimusid 11.-17. septembrini.

Tagid:
Sõjaline koostöö, strateegiline, sõjandus, kaitseministeerium, Wu Qian, Hiina, Venemaa

Peamised teemad