00:40 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
4620

Venemaa on korduvalt eitanud väiteid valimisvõimaluste mõjutamise katsetest erinevates riikides ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi on nimetanud neid "absoluutselt paljasõnalisteks".

TALLINN, 27. oktoober — Spunik. USA president Donald Trump ütles, et tema valimisvõit on halvim, mis Venemaaga juhtunud on, teatab RIA Novosi.

"Teate, mida ma teile ütlen, minu valimisvõit on halvim, mis Venemaaga kunagi juhtunud on," ütles ta Põhja-Carolinas toimunud valimismiitingul. "Kuid samal ajal on hea läbisaamine Venemaa, Hiina, Põhja-Korea ja Jaapaniga hea, mitte halb," lisas ta, märkides, et tal oli Helsingis hea kohtumine Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Trump osaleb käimasolevas valimiskampaanias, kus ta toetab Vabariikliku partei kandidaate. Ameerika Ühendriikide vahevalimised toimuvad 6. novembril. Neid nimeta

takse "vahevalimisteks" sellepärast, et need toimuvad presidendi ametiaja keskel. Seal valitakse uuesti kõik 435 Esindajatekoja liiget, 35 senaatorit 100st ja 39 kuberneri.

Süüdistused "sekkumises"

Veebruari keskel esitasid USA võimud süüdistuse kolmeteistkümnele Venemaa kodanikule ja kolmele Venemaa organisatsioonile, kes üritasid sekkuda Ameerika poliitilistesse protsessidesse ja 2016. aasta presidendivalimistesse. 37-leheküljelise süüdistuse valmistas ette eriprokurör Robert Mueller.

Ameerika Ühendriikide vastases vandenõus süüdistatavate hulgas on 12 Interneti-uuringute agentuuri töötajat.

Donald Trump ja eriprokurör Muelleri tühjenev õhupall>>

Venemaa on korduvalt eitanud väiteid valimisvõimaluste mõjutamise katsetest erinevates riikides ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi on nimetanud neid "absoluutselt paljasõnalisteks".

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis

Ainukesed Putini ja Trumpi seni peetud läbirääkimised toimusid käesoleva aasta juulis Helsingis.

Enne seda on riigipead kohtunud vaid rahvusvahelistel konverentsidel: G20 tippkohtumisel Hamburgis 2017. aasta juulis ja Aasia ja Vaikse ookeani riikide tippkohtumisel Danangis 2017. aasta novembris.

Helsingi kohtumisel arutasid presidendid peaaegu kogu kahepoolsete suhete spektrit ja rahvusvahelist tegevuskava, jõudes praktiliste kokkulepeteni mitmes valdkonnas. Järgmise kahe riigi riigipeade kohtumine toimub 11. novembril Pariisis.

Tagid:
Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad