06:09 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
3610

Jaapani ettevõte maksab töötajale, kui ta magab viis päeva nädalas üle kuu tunni ööpäevas.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Jaapani ettevõte CRAZY otsustas töötajatele õige unerežiimi eest lisatasu maksta, lausus RIA Novostile organisatsiooni pressiteenistuse esindaja Miyu Gorai, edastab RIA Novosti.

"Süsteem seisneb selles, et ettevõte maksab töötajale, kui ta magab viis päeva nädalas üle kuu tunni ööpäevas. Üks punkt võrdub ühe jeeniga. Viie päeva katkematu une eest saab töötaja 500 punkti, kuue päeva eest 600 punkti või jeeni. Aga kui ta nädala jooksul magab üle kuue tunni päevas, siis saab ta korraga tuhat punkti. Neile töötajatele, kes kuu aja kooksul on jätkuvalt tervislikku unerežiimi järginud, makstakse välja tuhande jeeni suurune preemia. Seega võib niiviisi kuuga teenida lisaks viis tuhat jeeni (ligikaudu 50 dollarit)," ütles Gorai.

Suve- või talveaeg, ehk kui palju valget aega me "maha magame"?>>

Ettevõte CRAZY on loodud 2012. aastal ja keskendub pulmade korraldamisele. Päris algusest peale on töötajate tervise kaitse saanud ettevõtte samavõrd vääramatuks põhimõtteks, nagu püüdlus tootlikkuse kasvu suunas, märkis pressiteenistuse esindaja.

"Esimeseks sammuks oli töötajatele tervisliku toitumise juhiste kohaselt valmistatud tasuta lõunaeine pakkumine. Meil on meeskond töötajatest, kes on värvatud spetsiaalselt lõunaeinete valmistamiseks. See meeskond tegeleb tasakaalustatud tervisliku toitumise väljatöötamise ja vastava toidu valmistamisega. Me lähtume tasakaalustatud toitumise, puhkuse ja liikumise vajalikkusest. Nüüd läksime üle uuele etapile – töötajate puhkuse toetamisele. Meie ettevõtte prioriteediks number üks on tervis, number kaks – omavahelised suhtes töökohal, number kolm – töö peab olema mõtestatud, number neli – aus majandustegevus," selgitas Gorai.

Nüüd saab korraliku une pealt teenitud punktide eest teha oste ettevõtte kohvikus ja sööklas, märkis agentuuri vestluskaaslane.

"Tervis on agusest peale olnud meie ettevõtte prioriteediks. Õige unerežiimi toetamine on selle otsene tuletis. Tulevikus plaanime punktid rahaks ümber arvestada ja töötajatele pagalisana välja maksta. Esialgu saab punktide eest teha oste meie ettevõtte kohvikus ja sööklas, kus lisaks tasuta lõunasöögile saab kogutud punktide eest osta kooke, kergeid suupisteid või hommikusööki," lausus Gorai.

Süsteem töötab mobiilirakenduse najal, selgitas ettevõtte esindaja. See registreerib pisimadki liigutused, nii et kui inimene lamab voodis, aga ei maga, ei lähe see aeg unena arvesse. Rakendus suudab isegi kindlaks määrata, kui sügav on uni. Kõik andmed saadetakse ettevõtte juhtimiskeskusse, kus punktid kokku arvestatakse ja edastatakse.

Nagu Kyoto ülikooli teadlased on kokku rehkendanud, kaotab Jaapani majandus igal aastal magamatusega seotud probleemide tõttu ligikaudu 3,5 triljonit jeeni (umbes 31 miljardit dollarit).

Tagid:
ettevõte, töötaja, Jaapan

Peamised teemad