06:51 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
20 0 0

Üle poole Leedu autojuhtidest ei suuda teeolusid õigesti hinnata, sest lihtsalt ei vaata tee peale.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Iga teine autojuht Leedus ei jälgi rohelist foorituld oodates teed, teatab Sputnik Lietuva.

Kindlustuskompanii BTA korraldas eksperimendi liikluses osalejate käitumise jälgimiseks kolmel ruurel ristmikul Vilniuses, Kaunases ja Klaipedas. Hommiku- ja õhtutundidel, mil linnaiiklus on kõige elavam, sattus vaatluse alla üle 1200 autojuhi. Eksperimendi ajal mingisuguseid autojuhtide isiklikke andmeid ei salvestatud.

Tee end liigeldes nähtavaks>>

BTA ekspertiisiosakonna juhataja Andrius Žiukelise sõnul näitas eksperiment, et üle poole Leedu autojuhtidest ei suuda olusid sõiduteel õigesti hinnata, sest nad lihtsalt ei vaata seda.

"Eksperimendi tulemused näitasid, et 49,7% autojuhtidest ei tegele rohelist foorituld oodates kõrvaliste asjadega ja jälgivad jätkuvalt liiklustingimusi. Sama suur hulk autojuhte aga räägib samal ajal telefonitsi või sööb või suhtleb kaasreisijatega. Niisugused olukorrad on ohtlikud, kuna autojuhid ei suuda õigeaegselt liikumist alustada, teevad seda äkiliselt, tekitades avariiolukorra. On ilmne, et autojuhtide tähelepanu keskendumine on suur probleem," märkis Žiukelis.

KKK — Mida teada teede "higistamise" kohta?>>

Kõige eeskujulikumaks osutusid Kaipeda autojuhid – 58% neist jälgib sõiduteed. Vilniuses moodustas autojuhtide osakaal, kes roolis kõrvaliste asjadega ei tegele, 52% ning Kaunases kõigest 22%.

Leedu liikluspolitseiameti andmeil registreeriti 2018l aasta esimese kuue kuuga 171 liiklusõnnetust, kus hukkus 82 inimest. Enamik liiklusõnnetusi toimus pimedal ajal. Liikluspolitse andmetel oli kõige enam ohvreid jalakäijate seas – 34 inimest. Liikluskeerises hukkus 24 autojuhti, 14 reisijat, seitse mootorratturit ja kolm jalgratturit.

Tagid:
autojuht, Leedu

Peamised teemad