13:26 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
5110

Mehhikos liigub USA piiri poole umbes 7000 Kesk-Ameerika migrandiga karavan. Pentagon saadab USA-Mehhiko piirile üle 5200 sõduri, teatas kõrge kindral esmaspäeval pärast Ühendriikide president Donald Trumpi hoiatust piiri poole liikuvatele migrantidele, et sõjavägi ootab neid.

TALLINN, 30. okt — Sputnik. "Nädala lõpuks saadame edelapiirile üle 5200 sõduri," ütles Põhja-Ameerika õhu- ja kosmoseväejuhatuse ülem õhujõudude kindral Terrence O´Shaughnessy ajakirjanikele, vahendas ERR.

Kindrali sõnul on 800 sõdurit juba teel piirile ja ülejäänud jõuavad sinna nädala lõpuks.

USA vähendab veelgi pagulaste vastuvõtmist >>

USA vähendab veelgi riiki vastuvõetavate pagulaste arvu, teatas septembris välisminister Mike Pompeo. Tema sõnul võetakse järgmisel aastal vastu kõige rohkem 30 000 pagulast, kui varem oli selleks arvuks 45 000, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Välisministri arvamusel on tegemist otsusega, mis on Ühendriikide riiklikes huvides. "Jätkame maailmas haavatavate inimeste abistamist. Samal ajal ei unusta me oma esmast ülesannet ehk ameeriklaste teenimist," ütles Pompeo.

Ajalehe New York Timesi tõlgenduse kohaselt ütleb Pompeo, et pagulasi võetakse vähem, sest samal ajal on märkimisväärselt kasvanud USA piiridele saabuvate turvapaigataotlejate arv.

USA valitsus kaitses suve algul oma poliitikat keskameeriklastest vanemate eraldamisel oma lastest USA-Mehhiko piiril pärast ÜRO nõudmist sellise laste õigusi rikkuva tegevuse lõpetamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Perekondade lahutamine piiril on demokraatide vastuvõetud halbade seaduste süü. Piirijulgeolekuseadusi tuleks muuta, kuid demokraadid ei saa oma tööga hakkama," kirjutas Trump Twitteris.

Trumpi müür: valitsus küsib kongressilt 18 miljardit dollarit >>

Justiitsminister Jeff Sessions ütles, et "nulltolerantsi" poliitika on seaduslik ja vajalik selleks, et heidutada tuhandeid perekondi, kes iga kuu piiri ületavad ja asüüli paluvad.

USA presidendi Donald Trumpi valitsus küsis kongressilt ligi 18 miljardit dollarit, et rajada ja rekonstrueerida tuhande kilomeetri pikkuses müüri riigi edelapiiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Plaan uute piirete ehitamiseks ja vanade asendamiseks 1120 kilomeetri ulatuses annab seni kõige detailsema sissevaate presidendi nägemusse USA-Mehhiko piiri kohta.

Trumpi piiriplaanid on kirjas sisejulgeolekuministeeriumi dokumendis. Administratsioon kirjeldab dokumendis soovi, et USA panustaks piirikaitsesse 33 miljardit eurot, sealhulgas tehnoloogiaks, personaliks ja teedeks.

Trump lubas juba valimiskampaania ajal ehitada dokumentideta immigrantide tõkestamiseks Mehhiko piirile müüri ja panna mehhiklased selle eest maksma.

Tagid:
sõdurid, migrandid, piir, Mehhiko, USA, Ameerika

Peamised teemad