16:15 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
5721

Kaasmaalaste vabatahtliku ümberasustamise programmi raames on 12 aasta jooksul tagasi Venemaale tulnud umbes 800 tuhat inimest ning viimastel kuudel on kodumaale tagasi tulla soovivate inimeste arv kasvanud.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas rändepoliitika kontseptsiooni. Sellest teatas ta vestluses välismaal elavate VI Ülemaailmsel vene kaasmaalaste kongressil, edastas RIA Novosti.

"See on muuhulgas suunatud välismaal alaliselt elavate kaasmaalaste Venemaale ümberasumise hõlbustamisele, samuti selgete ja ühemõtteliste reeglite loomisele elamisloa, töö ja Venemaa kodakondsuse saamiseks," ütles Venemaa riigipea.

VII Balti kaasmaalaste foorum
© Фото : VII Балтийский форум соотечественников

Tema sõnul valitseb tänapäeva maailmas keeruline olukord, kus rahvusvahelise õiguse alused on kahjustatud ja aastatepikkused lepingud enam ei pea.

Zahharova kaasmaalastele välismaal: tänan teid, et usute meisse>>

Paljudes riikides kasvab russofoobia ja teised agressiivse natsionalismi äärmuslikud vormid, näiteks Ukrainas ja Balti riikides kirjutatakse ümber ajalugu, peetakse võitlust ajaloomälestiste ja vene keelega ning inimesi hirmutatakse ja lihtsalt terroriseeritakse.

"Igale inimesele loomulik soov säilitada oma rahvuslikud juured kuulutatakse kuriteoks, separatismiks. Õigus sõnavabadusele ja oma traditsioonide säilitamisele on tõsiselt rikutud," jätkas Putin, märkides, et see mõjutab kodanike elu.

Sellises olukorras hakkab Venemaa otsustavalt kaitsma oma kaasmaalaste õigusi ja huve, rõhutas riigipea.

"Meil on hea meel nende üle, kes tahavad meie juurde tulla ajutiselt ning nende üle, kes on otsustanud kodakondsuse saamise ja Venemaale alalise elamaasumise kasuks. Nende heaks, keda ebaseaduslikult taga kiusatakse, keda ähvardab oht, teeme me kõik endastoleneva, et tagada nende kaitse ja anname neile varjupaiga," ütles ta.

Tallinnas toimus Surematu Polgu rongkäik>>

Venemaa riigipea sõnul on üheks olulisemaks tegevusvaldkonnaks töö noortega.

"Kindlasti oleme me huvitatud sellest, et välismaal elavad noored kaasmaalased ei kaotaks niiöelda oma vene juuri, ei piiraks oma sidemeid oma kodumaaga. Me tahame, et võimalikult palju noori kaasmaalasi saaksid käia Venemaal, tutvuda tema saavutustega, tema praeguse eluga," ütles Venemaa president.

Putin tuletas meelde, et kaasmaalaste vabatahtliku ümberasustamise programmi raames on 12 aasta jooksul tagasi Venemaale tulnud umbes 800 tuhat inimest ning viimastel kuudel on kodumaale tagasi tulla soovivate inimeste arv kasvanud.

"Kavatseme edaspidigi hõlbustada nende kohanemisprotsessi, lihtsustada protseduure. Koos kohalike ja piirkondlike omavalitsuste, ettevõtjate ja ühiskondlike organisatsioonidega töötatakse sisserändajate elukvaliteedi parandamise nimel, neile uute töökohtade ja äritegevuseks vajalike tingimuste loomiseks," ütles ta.

Igavene tuli anti üle Balti riikide pealinnadele>>

Venemaa riigipea märkis, et selles valdkonnas on endiselt palju probleeme, kuid viimasel ajal on paljud bürokraatlikud takistused kõrvaldatud.

"Igal juhul ma loodan, et on tehtud tõsine katse nende ületamiseks ja bürokraatia vähendamiseks. Tuleb vaadata, kuidas see praktikas toimib," lõpetas Putin.

Kuues ülemaailmne vene kaasmaalaste kongress toimub Moskvas 31. oktoobrist 1. novembrini 2018. Selle töös osaleb üle saja delegatsiooni 98 riigist, föderaalorganite juhtivtöötajad ja mitmete Venemaa piirkondade esindajad.

Tagid:
Vladimir Putin, kaasmaalased, kodumaa, Venemaa

Peamised teemad