22:23 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
49 0 0

Tavaline patrioot on alati selgete eesmärkide ja lihtsate lahendustega. Euroopa Parlamendis tegutsesid juba ammu igasugused "Moskva käed" ja "Kremli jalad". Saadikud võtsid siiski vastu neofašistide ja neonatside-vastase resolutsiooni. Resolutsioonis mainitakse ka Lätit.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Läti patrioodi töö on nii ohtlik kui ka raske. Kahjuks pole see sageli teistele nähtav. Ja kui ongi nähtav, siis tuleb seda mõnikord kahetseda. Sest igasugu mitmevektorilisi tarkpäid on hulgaliselt välja ilmunud.

EP saadik: kui Venemaa ja USA suhted paranevad, vahetab Läti kiiresti "jalatseid" >>

Nende pärast on ainus õige ja arusaadav tee selle harulise päikese poole, mille kiired täisnurga all igasse ilmakaarde levivad, hakanud nüüd käänuliseks muutuma ja kipub ummistuma pimedates ja ebamäärastes liberaalsete väärtuste labürintides.

Seetõttu eksivad paljud õigelt teelt. Hea, kui on selline selgus nagu näiteks Venemaaga. Sellega on kõik ühemõtteline ja arusaadav — kõik, mis seal head toimub, on halb. Kõik, mis on halb, on hea.

Ka Ameerikaga on kõik korras: seal on alati kõik hea, ameeriklased on meie sõbrad, alati kõikjal ja kõiges. Aga Euroopas on kõik segamini. Lips siia, taskurätik sinna. Pole mingit selgust. Muudkui kirjutavad ja jutustavad. Pea käib ringi.

Niipea kui tundub, et millestki hakkad juba aru saama, pannakse rangid kaela. Need tarkpead, kelle seas on ka Venemaa totalitarismi kaasajooksikuid, võtsid vastu resolutsiooni, milles nõudsid neofašistide ja neonatside tegevuse keelamist.

Eraldi märgiti selle vandi, tibla ja Kremli sõbra Mitrofanovi ässitusel ära Lätit ning 16. märtsi — SS-leegionäride mälestamise päeva, mis on igale normaalsele patrioodile püha.

Baltlaste suur unistus — igaühele vähemalt kolm vene orja >>

Räägitakse, et nüüd ootab paljusid organisatsioone, kuhu meie seltsimehed ja sõbrad kuuluvad, ees ümberkujundamine ja pikad lõunavaheajad. Mis saab mälestuspäevast ja rongkäigust, sellele ei taha mõeldagi.

Teie, seltsimehed eurooplased, tehke mingi kindel otsus. Kõigepealt annate rohelise tule ja soovite head teed Vene-vastasel magistraalil. Istume Vene-vastasse vormelisse, laseme paagi täis ja vajutame kõigest jõust gaasipedaalile.

Meie tunneme seda areeni paremini kui keegi teine. Me teame, kuidas Venemaad võimalikult valusalt torgata. Sellepärast ongi SS-i leegionärid ja sellepärast rongkäik.

Ja nüüd ei taha te enam meie autot tankida ega rehve pumbata. Vormel turtsub ja Kreml naerab. Miks te meile häbi teete? Kui lõputult seadusi vorpida, siis satuvad nad omavahel vastuollu, tekitavad segadust ja lähevad lõpuks umbsõlme. Edasi tulevad igasugused trombid ja ummistused ning muud surmavad tagajärjed.

Õige patrioodi eesmärgid on alati selged ja tema otsused lihtsad. Ei maksa teda segada. Muidu satub ta segadusse ja kaldub äärmustesse. Ta on haavatav, nagu laps, kellelt on lemmikmänguasi ära võetud.

Mida te, tõprad, ometi teete? Kas tahate kodumaa-armastuse ära keelata? Selle kannatame me kuidagi ära. Võibolla keelate ka Venemaa vihkamise?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Värise, Moskva: "Mõõga ja saha liit" koguneb Vilniuses
Euroopa Parlamendis kritiseeriti Läti rahvasaadiku sõnu Venemaa jagamise kohta
Läti seimis tehti ettepanek Venemaa tükeldada
EP saadik: kui Venemaa ja USA suhted paranevad, vahetab Läti kiiresti "jalatseid"
Tagid:
poliitika, patrioot, Waffen-SS, Kreml, Euroopa Parlament, USA, Venemaa, Läti

Peamised teemad