17:10 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
5101

Itaaliat sel nädalal räsinud tormides on saanud surma vähemalt 20 inimest. Itaalia tsiviilkaitse ütles, et tegemist on ühe kõige keerulisema meteoroloogilise olukorraga viimase 50-60 aasta jooksul.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Reedel said surma 87-aastane naine ja 62-aastane Saksa turist, kui neid tabas Sardinias välk, edastas tsiviilkaitseamet. Meteoroloogid prognoosisid tormi ja vihma jätkumist ka nädalavahetusel, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Itaalia maavärin mõlkis maakoort >>

Veneto maakonnas on tormid teinud maatasa tuhandeid hektareid metsa. "See on nagu pärast maavärinat," ütles Veneto kuberner Luca Zaia. "Tuhanded hektarid metsa on lõigatud maha nagu hiiglasliku elektrisaega." Zaia sõnul on maakonnas elektrita umbes 160 000 inimest.

Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Вильф

Neljapäeval sai Itaalia põhjaosas surma kaks pensionäri, kui tormis murdunud puu kukkus Aosta orus nende autole. Veel üks inimene kukkus Brescias jõkke ja vool viis ta kaasa.

Alto Adige piirkonnas sai 81-aastane mees surma, kukkudes alla tormis kahjustada saanud alpimaja katuselt.

Belluno maakonnas jäid mitu linna muust maailmast ära lõigatuks, kui maalihe viis rivist välja mägitee ning parandamist raskendas pidev paduvihm.

Sitsiilias on tulvade tõttu suletud palju teid ning koolid ja pargid on suletud. Genova piirkonnas on tormid tekitanud miljonite eurode ulatuses kahju.

Itaalia tsiviilkaitse ütles, et tegemist on ühe kõige keerulisema meteoroloogilise olukorraga viimase 50-60 aasta jooksul.

Müstilised kaadrid liivatormist Iraanis >>

Veneetsiat tabas haruldaselt kõrge veetase ja 70 protsenti linnast jäi enam kui 1,5-meetrise veekihi alla, avhendas uudisteportaal Sputnk Eesti neljapäeval. 

Veneetsias on üleujutusi tihti, kui tuul puhub vett laguunist linna, aga viimane veetase oli kõrgeim pärast 2008. aastat.

© Ruptly
Veneetsia vaevleb uputuse käes

Itaalia keskosa 2016. aasta 24. augustil raputanud maavärinas võimsusega 6,4 magnituudi sai surma 297 inimest. Kõige rängemalt said kannatada Amatrice, Accumoli ja Arquata del Tronto linnadvahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

© Ruptly
Maavärin Itaalias, 2016. a.
Tagid:
meteoroloog, torm, hukkunud, ilm, tsiviilkaitseamet, Itaalia

Peamised teemad