13:47 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
5511

Moskva ja Peking on kokku leppinud uutes Venemaa relvatarnetes Hiinale. Kokku on Rosoboronexport'il kavas müüa välismaale relvi vähemalt 13,4 miljardi dollari eest.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Rosoboronexporti (Venemaa riiklik relvamüügiettevõte – toim.) kontserni kuuluva Rostec'i delegatsiooni juht Zhuhai näitusel Viktor Kladov ütles intervjuus agentuurile RIA Novosti, et Moskva ja Peking on kokku leppinud uutes Venemaa relvatarnetes Hiinale.

USA eriüksused tahavad vene relvi >>

"Me teeme Hiinaga aktiivselt koostööd kõigis sõjalis-tehnilistes valdkondades — maal, õhus ja veel. Lisaks juba sõlmitud õhutõrjekomplekside S-400 ja lahingulennukite Su-35 tarnelepingule on meil palju muid projekte. Ma ei tahaks detailidesse laskuda, ütlen vaid, et hiljuti kirjutasime me Hiina poolega alla veel kolm relvatarnelepingut," täpsustas ta.

Lennundusnäitus Airshow China 2018 toimub Zhuhais 6.-11. novembrini.

24 Su-35 hävitaja tarneleping Pekingiga allkirjastati 2015. aastal ja tarnetähtaeg on 2019. aasta. Samal ajal sõlmiti ka S-400 leping, mille tarned tuleks lõpule viia aastaks 2020. Kladov kinnitas, et Venemaa täidab need õigeaegselt.

Lisaks tarnib Moskva Myanmarile kuus Su-30SM hävitajat, mille kohta leping allkirjastati käesoleval aastal ja seda juba täidetakse. Venemaa müüb Naypyidaw"le (Myanmari pealinn – toim.) ka kuus Jak-130-tüüpi õppe-lahingulennukit.

FSB likvideeris relvatarnete kanali Euroopa Liidust >>

Kokku on Rosoboronexport"il kavas müüa välismaale relvi vähemalt 13,4 miljardi dollari eest. "Hoolimata ägedast konkurentsist rahvusvahelisel relvaturul ja Venemaale kehtestatud sanktsioonidest, ei ole Venemaa relvaekspordi plaan 2018. aastaks väiksem kui eelmisel aastal," lõpetas Kladov.

Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
© Sputnik / Deniss Grabussov
Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
Tagid:
relvatarne, relv, Rostec, Rosoboronexport, Viktor Kladov, Hiina, Venemaa

Peamised teemad