12:36 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Välisuudised
lühendatud link
4020

USA president Donald Trump andis oma hinnangu Kongressi vahevalimistele, mida ta jälgis telerist koos pereliikmete ja sõpradega.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kommenteeris Twitteris USA Kongressi valimiste esialgseid tulemusi. Tema sõnul on tegemist "tohutu eduga".

"Tohutu edu selle ööga. Aitäh teile kõige eest!" kirjutas Trump.

Trumpi administratsiooni rahulolu valimiste tulemustega kinnitas Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders. "Me oleme sellega rahul, mis meil antud hetkel käes on," vahendab RT Sandersi sõnu. "Donald Trumpi jaoks oli see tore õhtu," lisas ta.

Trump peab oma valimisvõitu "halvimaks, mis Venemaaga juhtunud on" >>

Varem teatas Valge Maja esindaja ajakirjanikele, et valimiste kulgu jälgis Donald Trump telerist perekonna ja sõprade ringis.

USA Kongressi vahevalimised toimusid möödunud teisipäeval.

Vahevalimisteks nimetatakse neid sellepärast, et need toimuvad ametisoleva presidendi riigitüüril olemise keskel. Tänavustel valimistel valitakse kaheks aastaks ümber 35 senaatorit sajast ning kogu Esindajatekoja koosseis (435 saadikut).

Esialgsetel andmetel, nagu teatab RIA Novosti, võidavad Esindajatekoja valimistel väikese ülekaaluga demokraadid, Senat aga jääb vabariiklikuks. Trump helistas juba demokraatide juhile ameeriklaste Esindajatekojas Nancy Pelosile ja andis talle üle oma õnnitlused selle pihul, et Demokraatlik Partei sai alamkojas enamuse kohtadest. Donald Trumpi jaoks kujunesid omamoodi usaldushääletuseks.

Eesti konservatiividel pole referendumit vaja

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teatati USA vahevalimiste eelõhtul Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas (EKRE) saadikute poolt Trumpi toetusrühma loomisest Eesti parlamendis. Algatuse autori, EKRE parlamendisaadiku Peeter Ernitsa sõnul omandavad kujunenud geopoliitilises olukorras "head transatlantilised suhted USA-ga üha suuremat kaalu."

Ta märkis, et niiviisi on otsustatud väljendada solidaarsust USA presidendiga vastuseisus paljurahvuselistele korporatsioonide ja globalismi ideedele ning Trumpi poolt rahvuslike partiootlike jõudude toetamisele.

USA-s kasvab usk, et Tump valitakse ametisse tagasi >>

Ernits rõhutas, et Trumpi toetusrühma liikmetele on hingelähedane ka tema seisukoht, mille kohaselt "ainus tee globalismist tingitud hädade leevendamiseks on rahvusriikide tugevdamine."

Tagid:
vahevalimised, edu, poliitika, USA kongress, Valge Maja, Donald Trump, USA

Peamised teemad