18:45 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
5320

Ukraina president Petro Porošenko allkirjastas seaduse, mis näeb ette kriminaalvastutuse riigipiiri ebaseaduslikult ületavatele Venemaa kodanikele, selgub Ülemraada veebisaidil olevast infost.

TALLINN, 7. november — Sputnik.  Parlament võttis seaduse vastu 18. oktoobril. Varem ähvardasid rikkujaid trahvid ja haldusarest kuni 15 päevaks. Uus seadus näeb ette kuni kolmeaastase vabadusekaotuse, teatab RIA Novosti

Piiri korduva ebaseadusliku ületamise või rikkumise teostamise isikute grupi poolt toob kaasa kolme kuni viieaastase vangistuse ja kui süüdistatav kasutas seejuures tulirelva ulatub karistus viiest kuni kaheksa aastani.

Nagu dokumendi selgituses märgitud, võetakse kriminaalvastutusele ainult neid isikuid, kellel on "agressorriigi kodakondsus" (nagu Ukraina võimud Venemaad nimetavad — toim.), "või isikud, kes tegutsevad agressor-riigi huvides", kes ületavad piiri ilma dokumentideta, võltsitud dokumentidega, samuti väljaspool kontrollpunkte.

Moskva ja Kiievi vahelised suhted halvenesid järsult pärast Ukrainas toimunud riigipööret, Krimmi naasmist Venemaale ja Donbassi konflikti algust. Näiteks võttis Ülemraada 2015. aasta jaanuaris vastu avalduse, milles Venemaad nimetatakse "agressor-riigiks".

Salakaubana saabuvad relvad Venemaale läbi Baltimaade ja Ukraina >>

Kiiev on korduvalt Moskvat Ukraina siseasjadesse sekkumises süüdistanud — eriti riigi kaguosas toimuvas konfliktis osalemises, "hübriidsõja" pidamises, spionaažis ja küberrünnakutes.

Putin tunnistas Sevastoopoli üleandmise Ukrainale ebaseaduslikuks >>

Venemaa eitab süüdistusi ja nimetab neid kohatuiks. Moskva on korduvalt teatanud, et ta pole Ukraina sisekonflikti osapooleks ja on huvitatud sellest, et Kiiev poliitilisest ja majanduskriisist väljuda suudaks.

Samal teemal

Ukraina julgeolekuteenistused valmistavad ette tsiviilisikute mürgitamist
"Al-Jazeera" leidis Ukraina eliidi hulgast natse
Solidaarsusaktsioon Kirill Võšinski toetuseks
Tagid:
vabadusekaotus, kriminaalkuritegu, agressor-riik, riigipiir, konflikt, agressor, Ukraina Ülemraada, Petro Porošenko, Mogilitsa, Donbass, Kiiev, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad