10:56 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Välisuudised
lühendatud link
Droon (39)
22 0 0

Venemaa Föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) tõkestas terroristide katsed kasutada jalgpalli maailmameistrivõistlustel terrorirünnakuteks droone.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Sellest teatas FSB direktor Aleksandr Bortnikov eriteenistuste ja õiguskaitseorganite juhtide nõupidamist avades, vahendas RIA Novosti. Üksikasju pole täpsustatud, on vaid teada, et selliseid katseid tehti mitte ainult maailmameistrivõistluste, vaid ka teiste "massiliste poliitiliste ja spordiürituste" ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Jalgpalli MM 2018 >>

FSB direktori sõnul avastas FSB seitse välismaa jalgpallituristide vastu rünnakuid kavandanud rühmitust. Bortnikov teatas, et droonide kontrollimatu levik suurendab võimalusi nende kasutamiseks terrorirünnakuteks.

"Meie arvates on selle ohu vältimiseks ja viivitamatuks neutraliseerimiseks vajalik koheselt alustada ühiselt droonide kasutamise õigusliku regulatsiooni väljatöötamist," ütles FSB juht. Terroristid kasutavad droone sõjaväelaste ründamiseks Süürias regulaarselt.

2018. aastal mõistis kohus süüdi terrorivõitlejad, kes kavandasid droonirünnakut FSB või siseministeeriumi allüksuse hoonele Sunža rajoonis (Ingušis – toim).

Venemaa on droonide käitlemise reegleid juba karmistanud — 2016. aasta juunist alates tuleb kõik rohkem kui 250 grammi kaaluvad droonid registreerida.

Euroopa Parlamendi liikmed kiitsid suvel heaks uued droonide ohutuseeskirjad, mis hakkavad kehtima kõigis Euroopa Liidu riikides, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Kas Tallinn on droonirünnakuks valmis >>

Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendi vahel 2017. aasta novembris saavutatud kokkuleppega kehtestatakse uued EL-i tasandi ohutuseeskirjad droonidele. Ennem oli valdava osa droonide kohta kehtinud vaid riiklikud eeskirjad.

Uute eeskirjade kohaselt tuleb droonid projekteerida ja konstrueerida nii, et neid kasutades ei seata ohtu inimesi või teisi õhusõidukeid.

Teema:
Droon (39)
Tagid:
terrorist, droon, rünnak, Jalgpalli MM, FSB, Aleksandr Bortnikov, Venemaa

Peamised teemad