07:20 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
6610

Otsus Suurbritannia lahkumiseks Euroopa Liidust võeti vastu 2016. aasta rahvahääletusel. Siis toetas Brexitit 52 protsenti hääletanud brittidest.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Aktivistide rühmitus Proud Bear seadis Londonis üles palakatid Vladimir Putini fotoga ja loosungiga BЯEXIT (R-täht sõnas Brexit on asendatud vene tähestiku Я-ga). Aktsiooni ettevõtmisest kõneldakse rühmituse Twitteri-kontolt, edastab RIA Novosti.

​Aktivistid selgitasid, et sel kombel otsustati tähistada Suurbritannia peatset lahkumist Euroopa Liidust, millesse olevat oma panuse andnud Venemaa.

Teatatakse, et oma kampaania tarvis soetas Proud Bear reklaamipinna kolmel kuulutustralvlil. Kahele reklaamialusele paigutasid aktivistid Vladimir Putini portree ja loosungi "Pühitsegem puna-valge-sinist BЯEXITit" ning "BЯEXIT tähendab BЯEXITit".

Brexit — protsess läks käima>>

Kolmandal bänneril on kujutatud Suurbritannia endist välisministrit Venemaa lipuga käes ja pealdisega "Aitäh sulle, Boris".

Proud Beari osalised ise nimetavad end "Venemaa GRU agentideks", kes on "aastaid aidanud Inglismaa rahval Euroopa Liidust ja demokraatlikest valimistest vabaneda".

Otsus Suurbritannia lahkumiseks Euroopa Liidust võeti vastu 2016. aasta rahvahääletusel. Siis toetas Brexitit 52 protsenti hääletanud brittidest.

Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust>>

Suurbritannia peab EL-ist lahkuma 29. märtsil 2019. aastal.

Tagid:
Brexit, Vladimir Putin, London

Peamised teemad