22:00 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
4510

Singapuris toimus kolmapäeval Venemaa ja ASEAN-i tippnõupidamine, neil päevil toimub siinsamas ka Ida-Aasia tippnõupidamine (VAS).

TALLINN, 15. november — Sputnik. Venemaa presidendil Vladimir Putinil paluti tippkohtumisel kaubandus- ja näitusekeskuses Suntec Singapuris kõndida läbi metallidetektori, kinnitab ajalehe Kommersant korrespondent.

"Ta saabus kaubandus- ja näitusekeskusse Suntec tippkohtumisele ja tahtis, nagu tavaliselt, mööduda metallidetektorist, mis säärastel juhtudel seisab kelle jaoks iganes, aga ainult mitte tema jaoks. Ent sellegipoolest suunati Putin hoolikalt just läbi detektori raamide," teatab väljaanne.

Tulemusena hakkas detektor korrespondendi sõnul "undama", kuid Putinit üle vaatama ja paluma tal taskutest kõik metallesemed välja võtta keegi ei hakanud.

Agentuur RIA Novosti aga teatas, et Putin ei kõndinud Singapuris läbi metallidetektori raami.

Eraldi sissepääs tippkohtumisele saabunud ASEAN-i liidritele Singapuri kaubandus- ja näitusekeskuses Suntec ei ole varustatud metallidetektoriga. Sellest teavitab RIA Novosti korrespondent, kes kontrollis ja veendus isiklikult, et tegemist on tavalise turvaväravaga.

Tippkohtumisel osalejate autod sõidavad pika punase vaibani, millele on asetatud sissepääsu tähistav kuubik. Seejärel tuleb riigijuhtidel läbida avanevate ustega turvavärav, millest vasakul pool seisab arvuti, kus kuvatakse möödujate fotod.

​Singapuris toimus kolmapäeval Venemaa ja ASEAN-i tippnõupidamine, neil päevil toimub siinsamas ka Ida-Aasia tippnõupidamine (VAS).

Käesoleval ajal võtab VAS-ist osa 18 riiki: ASEAN-i liikmesriigid ja dialoogipartnerid — Venemaa, Austraalia, India, Hiina, Lõuna-Korea, Uus-Meremaa, USA ja Jaapan. Eelseisval tippkohtumisel on Venemaa Föderatsioon esmakordselt esindatud riigipea tasemel.

Venemaa on Euraasia riikidest parim>>

Venemaa riigipea osaleb 15. novembril Singapuris Ida-Aasia tippnõupidamise plenaaristungil.

Plenaaristungil osalemisega lõpeb Putini kolmepäevase visiidi programm Singapuris.

Tagid:
metallidetektor, Vladimir Putin, Singapur

Peamised teemad