05:14 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
California metsatulekahjude tagajärg

California tulekahjus teadmata kadunute arv ületas tuhande piiri

© Sputnik / Нил Уотерс
Välisuudised
lühendatud link
4310

Butte maakonna šerif Kory L. Honea ütles pühapäeval ajakirjanikele, et surmava tulekahju ohvrite arv Põhja-Californias on tõusnud 76-ni ja teadmata kadunuid on juba 1276.

"Kadunud isikute arv on tänaseks kasvanud 1276-ni, see suurenes hiljuti 275 võrra. Alates eilsest õhtust on avastatud veel viie inimese jäänused, mis tõstab kinnitatud surmajuhtumite arvu 76-le," vahendas teda RIA Novosti

​Venemaa saatkond avaldas California elanikele kaastunnet.

"Väljendame California elanikele kõige siiramat kaastunnet seoses tohutute kahjustuste ja kümnete inimohvritega, mida hävitavad tulekahjud on põhjustatud," kirjutatakse lähetuse Twitteri-kontol. 

Tulekahjud Californias

Campi nime saanud metsatulekahju algas Põhja-Californias 8. novembril. Ta osutus osariigi ajaloos kõige hävitavamaks. Lisaks puhkesid Californias lõunaosas veel kaks tulekahju: Woolsey ja Hill.

​​ Evakueeritud on üle 300 tuhande inimese. Donald Trump kuulutas Californias välja hädaolukorra.

​​ Seni peeti kõige laastavamaks kahjutuleks California ajaloos eelmisel aastal samuti osariigi põhjaosa ranniku lähedal möllanud "Tubbs-i". Toona põles peaaegu 15 tuhat hektarit ja hävis rohkem kui 5500 hoonet.

Samal teemal

Californias lõõmavad ulatuslikud maastikupõlengud
Tagid:
erakorraline olukord, laastav, metsatulekahju, hukkunud, kadunud, tulekahju, katastroof, Kory L. Honea, Butte maakond, California

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54