07:50 24. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1123
  • RUB71.0887
Здание Верховной рады Украины в Киеве

Ülemraada saadik: totakad on viinud Ukraina katastroofini

© Sputnik / Стрингер
Välisuudised
lühendatud link
3010

Katastroofini Ukrainas on viinud võimulolevad "totakad", väitis Ülemraada saadik Vadim Rabinovitš kanali 112 Ukraina telesaates.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Parlamendisaadik võrdles Kiievi lubadusi Buratino-loo kassi Basilio ja rebase Alice'i sulitempudega. Tema hinnangul ei ole riigil arengukava, mistõttu seistakse silmitsi tõsiste raskustega, vahendab RIA Novosti osundusega kanalile 112 Ukraina.

Kurt Volker näitas, kes on Ukrainas peremees >>

"Teil, totakatel, ei kasva üldse mitte miski: põllumajandus on katastroof, rasketööstus on katastroof, kütuse- ja energiatootmine on katastroof. Öelge mulle, palun, kus on meie läbimurded? Mida me ehitame? Sarasid, hütte, juurdeehitisi püstitatakse mingite visandite järgi. Kus on visand sellest, mida meie riik ehitab? Aga mida teie ehitate, seda nemad ei tea. Valitsuse nuumamise poolest võiksime olla maailmas esikohal. Ja see on ainus, mis teil tõepoolest õnnestub," lausus poliitik.

Ukrainlased hääletavad jalgadega uue elu eest, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Rahvasaadik avaldas ka imestust, et Ukraina elanikud riigis toimuvat jätkuvalt välja kannatavad.

"Me oleme suur riik, meil on tohutu potentsiaal, millega võrdväärset ei ole kellelgi maailmas, sest ükskõik milline riik oleks ammu ammugi juba kokku varisenud. Aga meie teiega, näete, vaatame pealt ja kuidagiviisi talume seda," sõnas ta kokkuvõtteks.

Olukord Ukraina majanduses

Pärast 2014. aasta sündmusi on Ukraina majandus languses: võtmetähtsusega tööstusharud ei arene, suurte tehaste töö jääb seisku.

Kiiev üritab läbi viia majandusreforme, võtab IMF-ilt laene, mis lõpptulemusena mõjutavad kodanike heaolu: kommunaalteenuste hinnad üha tõusevad, palgad ja pensionid aga on jätkuvalt madalad.

Olukord halveneb ka ennenägematu korruptsiooni, varimajanduse kasvu, Venemaaga majandussuhete katkemise ja Donbassi suhtes aetava poliitika tõttu.

Ukraina armee desertööride arv lekkis ajakirjandusse >>

Riigi välisvõlg on viimase kahe aasta jooksul kasvanud vastavalt 18,9 ja 10,9 protsenti ning alates 2013. aasta algusest kuni 2018. aasta alguseni on välisvõla osakaal SKP suhtes suurenenud ligi kahekordseks – 36,6-lt 71,8 protsendile.

Tagid:
katastroof, majandus, poliitika, Ukraina Ülemraada, Vadim Rabinovitš, Ukraina

Peamised teemad