04:17 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
2710

Moskva sõnul on dokumentide võimalikust allkirjastamisest Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumise järel veel vara rääkida.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Venemaa ja USA presidentide kohtumine G-20 riikide tippkohtumisel võib olla küllaltki põhjalik. Igal juhul loodetakse sellele Kremlis. 

"Me eeldame, et kohtumine tuleb küllaltki üksikasjalik," andis esmaspäeval RIA Novostile kommentaari Vladimir Putini assistent Juri Ušakov.

Tema sõnul täpsustatakse hetkel eelseisva Venemaa-Ameerika tippkohtumise lõplikku kuupäeva. Ušakov teatas ka, et on liiga vara rääkida võimalike dokumentide allkirjastamisest kohtumise järel.

Kremlist teatati varem, et üheks Vladimir Putini ja Donald Trumpi vaheliste läbirääkimiste teemadest on kesk- ja lähimaa rakettide piiramise leping, millest väljumise plaanist Ameerika pool hiljuti teatas.

G20 tippkohtumine toimub Argentiina pealinnas Buenos Aireses 2018. aasta 30. novembrist 1. detsembrini.

"Bildi" ajakirjanik kritiseeris Merkeli liigset sõbralikkust Putiniga suheldes >>

Pariisi 11. novembriks kavandatud täisformaadiline nõupidamine Putini ja Trumpi vahel tühistati Prantsuse poole palvel, et mitte varjutada Esimese maailmasõja lõpu 100. aastapäeva tähistamise sündmusi. Selle tulemusena piirdusid presidendid vaid lühikese vestlusega.

Teie merikotkas pani oliivid nahka: mida ütles Putin Boltonile >>

Viimati pidasid Vladimir Putin ja Donald Trump ulatuslikud kõnelused Soome pealinnas Helsingis 2018. aasta juulis. Kohtumisejärgsel pressikonverentsil teatasid kahe riigi juhid, et nad suutsid katta peaaegu kõik Venemaa-Ameerika suhteid puudutavad teemad ja ka rahvusvahelised küsimused.

Tagid:
tippkohtumine, G20, Donald Trump, Vladimir Putin, Kreml, Argentiina, Helsinki, USA, Venemaa

Peamised teemad