02:39 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
3320

Brüsseli ametlik allikas kinnitas: lõppdokument on heaks kiidetud. Tagasiteed enam ei ole, nagu ka võimalust koostada mõnd muud dokumenti Ühendkuningriigi EL-st väljumiseks.

TALLINN, 19. november – Sputnik. Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise tingimuste kokkuleppe eelnõu on aus kompromiss, vahendas RIA Novosti EN eesistujamaa Austria EL-asjade ministrit Gernot Blümeli. 

"Üldiselt on tulemus aus kompromiss. Mõlemad pooled tulid üksteisele vastu," ütles ta pressikonverentsil pärast 27 ELi jäänud riigi ministrite osalusel korraldatud Brexiti-teemalist Euroopa Nõukogu istungit.

EL ja Ühendkuningriik, kes liidust järgmise aasta 29. märtsil lahkub, kooskõlastasid novembri keskel peaaegu 600-leheküljelise lepingu eelnõu, mis käsitleb "lahutuse" tingimusi, ja hõlmab paljusid punkte, sealhulgas Põhja-Iirimaaga sõlmitud esmaseid kokkuleppeid.

Lepingu üle peetakse läbirääkimisi nii ELis kui Suurbritannias. Selle heakskiitmine Londonis ei pruugi olla lihtne.

"Tühi koht" — Boris Johnson ennustab Ühendkuningriigi tulevikku >>

Kui Brexiti hetkeks kokkulepet ei sõlmita, seisab riik silmitsi "raske" lahkumisega, millel võib olla kahjulikke tagajärgi nii Ühendkuningriigi kui ka Brüsseli jaoks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Suurbritannia peaminister Theresa May kolmapäeva õhtul, et valitsus kiitis Euroopa Liiduga (EL) saavutatud lahkumisleppe kavandi heaks.

Lepe annab Suurbritanniale tagasi kontrolli oma seaduste ja piiride üle, kaitstes samas töökohti, julgeolekut ja Ühendkuningriigi terviklikkust, sõnas May.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
Brexit, Euroopa Nõukogu, Gernot Blümel, Euroopa Liit, Iirimaa, Ühendkuningriik, London, Brüssel, EL

Peamised teemad